Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: CF Chindia Târgovişte - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0)

17 października na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti odbyło się spotkanie 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CF Chindia Târgovişte i Gaz Metan. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Chindia Târgovişte 1-0.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-17 13:00 | Stadion: Stadionul Ilie Oană | Arbiter: Viorel Nicușor Flueran
CF Chindia Târgovişte
CS Gaz Metan Mediaş
1
0
D. Florea 47'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Paulowi Costei z Gaz Metan. Była to 14. minuta pojedynku.

W 24. minucie w zespole Gaz Metan doszło do zmiany. Zé Manuel wszedł za Paula Costeę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Chindia Târgovişte w 47. minucie spotkania, gdy Daniel Florea strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Cristian Neguț.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vadima Raţę z CF Chindia Târgovişte, a w 55. minucie Zé Manula z drużyny przeciwnej. W 56. minucie Ronaldo Deaconu zastąpił Yvesa Pambou. W tej samej minucie w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Nasser Chamed wszedł za Roberta Romeo.

W 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał Denis Dumitrașcu, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Trener Gaz Metan postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Ionuța Lariego i na pole gry wprowadził napastnika Idrisę Sambú. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Mihai Aioani, piłkarz gospodarzy.

Minutę później w drużynie CF Chindia Târgovişte doszło do zmiany. Cosmin Atanase wszedł za Francka Yaméogo.

Dumitru Cardoso
90′ Mihai Marian Aioani
Alexandru Buzbuchi
65′ Cornel Dinu
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu56′
49′ Vadim Raţă
Roberto Romeo56′
59′ Denis Constantin Dumitrașcu
Paul Costeluș Costea14′ 24′
90′ Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Ricardo Jorge Oliveira Valente
Daniel Iliuță Popa
Jefferson Yuri de Sousa Matias
 47′ 61′ Daniel Constantin Florea
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Dinu Bogdan Moldovan
Razvan Neculaie Pleszca
65′ Alex Tudor Negrea
Răzvan Alin Trif
90′ Cosmin Gabriel Atanase
Bryan Alceus
61′ Valmir Berisha