Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: AFC Botoşani - FC Politehnica Iași 3-0 (2-0)

W pojedynku 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Botoşani wygrała z CSM Politehnica 3-0 (2-0). Mecz na Stadionul Municipal obejrzało 3 000 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-28 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 3000 | Arbiter: H. Fesnic
AFC Botoşani
ACSM Politehnica Iași
3
0
L. Fülöp 31',45'
C. Golofca 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna CSM Politehnica wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Florinowi Gardosowi w 29. i Platiniemu w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 31. minucie spotkania, gdy Lóránd-Levente Fülöp strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Andrei Patache z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Botoşani, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 45. minucie Lóránd-Levente Fülöp.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Willy'ego Semedo z CSM Politehnica, a w 53. minucie Jonathana Emanuela z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę zespół CSM Politehnica wyszedł w zmienionym składzie, za Francisca Cristeę wszedł Ionuţ Panţîru.

W 55. minucie w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Lossémy Karaboué wszedł za Andreia Patache'a. W tej samej minucie trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lewis Mbah, a murawę opuścił Florin Gardos. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mădălina Mihăescu, piłkarza CSM Politehnica.

W 66. minucie Andrei Sin został zastąpiony przez João Teixeirę. A trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Răzvana Oaidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hervin Ongenda. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzeciego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Botoşani doszło do zmiany. Mihai Roman wszedł za Lóránda-Levente'a Fülöpa.

W 80. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Laurențiu Rusowi, zawodnikowi gości. W tej samej minucie sędzia wyrzucił z boiska Marcela Holzmanna z Botoşani. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lossémy'ego Karabouégo z Botoşani, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Ionuţa Panţîru z drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania karnego dla Botoşani nie wykorzystał Mihai Roman strzelając obok bramki.

Dopiero w drugiej połowie Cătălin Golofca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Mihai Roman.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Andrei Dumitru Sin66′
80′ Marcel Holzmann
Cosmin Valentin Frăsinescu
George Andrei Miron
Florin Gardos29′ 55′
35′ 55′ Andrei Alexandru Patache
Moussa Sanoh
 31′ (k.), 45′ 75′ Lóránd Levente Fülöp
Luís Carlos Almada Soares30′
53′ Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Willy Johnson Semedo Afonso46′
Enriko Papa
Francisc Ionuț Cristea46′
Diego Fabbrini
Mădălin Licuță Mihăescu57′
 90′ Cătălin Gheorghiță Golofca
Filipe Guterres Nascimento
69′ Hervin Scicchitano Ongenda
Ionuț Constantin Panțîru46′ 90′
55′ 86′ Lossémy Karaboué
Marius Chelaru
69′ Răzvan Constantin Oaidă
João Tiago Silva Teixeira66′
Marian Târşa
Alexandru Florian Zaharia
75′ 90′ (k.) Mihai Alexandru Roman
Lewis Mbah Enoh55′

Piłkarze Botoşani dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.