Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - CF Chindia Târgovişte 2-2 (2-1)

W pojedynku 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 23 sierpnia, drużyna CSM Politehnica zremisowała z CF Chindia Târgovişte 2-2 (2-1). Mecz na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach obejrzało 5 400 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-23 17:00 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 5400 | Arbiter: L. Ruşandu
M. Voduț 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Andrei Cristea, piłkarz CSM Politehnica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSM Politehnica w 15. minucie spotkania, gdy Florian Loshaj strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Platini.

Zespół CF Chindia Târgovişte ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ovidiu Horșia. Asystę zanotował Florian Loshaj.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie bramkę kontaktową zdobył Cristian Neguţ. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Marius Martac.

W 30. minucie Cristian Neguţ zastąpił Vadima Raţę. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vadima Raţę z CF Chindia Târgovişte, a w 44. minucie Bradleya Diallo z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół CSM Politehnica wyszedł w zmienionym składzie, za Francisca Cristeę wszedł Juan Passaglia. Także jedenastka CF Chindia Târgovişte rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Neciu wszedł Andrei Burlacu.

Zespół CSM Politehnica niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Mihai Voduț. Bramka padła po podaniu Andreia Burlacu.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy CSM Politehnica: Adrian Bălan, Marius Mihalache, a na ich miejsce weszli Andrei Cristea, Bradley Diallo. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicandra Breevelda z CSM Politehnica, a w 64. minucie Mihaiego Lecę z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener CF Chindia Târgovişte postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Liviu Mihaiego wszedł Alin Dudea, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

W doliczonej czwartej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Mariusowi Martacowi z CF Chindia Târgovişte. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Mihai Marian Aioani
44′ 59′ Bradley Diallo
Robert Sorin Neciu46′
46′ Francisc Ionuț Cristea
Ovidiu Alexandru Bic
62′ Nicandro Hemsley Breeveld
Liviu Ionuț Mihai77′
 23′ Ovidiu Horșia
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
 15′ Florian Loshaj
Mihai Voduț  50′
12′ 59′ Andrei Cristea
Cristian Daniel Neguț  27′ 30′
Alberto Cobrea
Dinu Bogdan Moldovan
59′ Marius Ovidiu Mihalache
Alin Ilie Dudea77′
Cosmin Marian Bîrnoi
Adrian Mihai Ioniță
Alessio Carlone
Andrei Dragoș Șerban
46′ Juan Pablo Passaglia
Vadim Raţă30′ 33′
59′ Adrian Ionuț Bălan
Andrei Burlacu46′
Andrei Iuliu Haţiegan
Cristian Georgian Cherchez

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom CSM Politehnica, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.