Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - AFC Hermannstadt Sibiu 2-3 (2-1)

W starciu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół CSM Politehnica przegrał z AFC Sibiu 2-3 (2-1). Mecz odbył się na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach.

G. Debeljuh 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół CSM Politehnica wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze CSM Politehnica otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kevin Luckassen. Bramka padła po podaniu Răzvana Grădinaru.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 13. minucie Alexandru Vodă wyrównał wynik meczu.

W 28. minucie Alexandru Vodă został zmieniony przez Tiaga Almeidę. Między 29. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 31. minucie w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Michael Omoh wszedł za Andreia Cristeę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę CSM Politehnica przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Kevin Luckassen po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu zaliczył Ovidiu Horșia.

Drugą połowę zespół AFC Sibiu rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Bălana wszedł Yazalde. W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Rodnyowi Cabralowi z CSM Politehnica. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Romário Pires.

W 58. minucie w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Manuel de Iriondo wszedł za Nicandra Hemsleya. W następstwie utraty bramki trener CSM Politehnica postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Ovidiu Horșię i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Chacanę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Sorinowi Șerbanowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Sibiu w 76. minucie spotkania, gdy Gabriel Debeljuh strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Răzvan Dâlbea.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na cztery minuty przed zakończeniem meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kevinowi Luckassenowi i Romáriowi Piresowi. Trener AFC Sibiu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petrișora Petrescu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gabriel Debeljuh. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AFC Sibiu: Răzvanowi Dâlbei w 88. minucie i Petrișorowi Petrescu w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

W 88. minucie Juan Passaglia został zmieniony przez Doru Popadiuca, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Caiado na Sorina Bușu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Figueiredo Cristiano
60′ Sorin Dănuț Șerban
Ousmane Diarrassouba
Cosmin Valentin Frăsinescu
Raul Marian Opruț29′
Linas Klimavičius
Ionuț Stoica
55′ Rodny Lopes Cabral
David Caiado Dias90′
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Răzvan Adrian Dâlbea88′
58′ Nicandro Hemsley Breeveld
Romário Santos Pires  56′ (k.) 86′
59′ Ovidiu Horșia
Alexandru Ionuț Vodă  13′ 28′
88′ Juan Pablo Passaglia
Adrian Ionuț Bălan46′
 9′, 41′ 86′ Kevin Luckassen
Gabriel Debeljuh  76′ 86′
31′ 31′ Andrei Cristea
Lucian Mihai Dumitriu
58′ Manuel Ignacio de Iriondo
Petrișor Ionuț Petrescu86′ 90′
31′ Michael Junior Omoh
Andrei Ioan Cordea
88′ Doru Popadiuc
Yazalde Gomes Pinto46′
59′ Lucas Nicolás Chacana

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników AFC Sibiu. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.