Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: ACS Campionii Fotbal Club Argeş - FC Astra 1-0 (0-0)

16 października na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti odbyło się starcie 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i FC Astra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş 1-0.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-16 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Marius Ionuț Avram
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
FC Astra Ploeszti
1
0
I. Șerban 69'

Od pierwszych minut jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Astra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Costinela Tofana z ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş, a w 40. minucie Valentina Gheorghego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreia Blejdeę wszedł Mediop Ndiaye. W 50. minucie Daniel Graovac zastąpił Mariusa Gamana.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Daria Čanađiję, zawodnika FC Astra. Po chwili trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Silviu Balaure, a murawę opuścił Albert Tivadar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w 69. minucie spotkania, gdy Ionuț Șerban strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Mediopowi Ndiayemu z drużyny gospodarzy.

Po chwili trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Roberta Grecu wszedł Gabriel Matei, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

David Beniamin Lazar
36′ Costinel Andrei Tofan
Dario Čanađija53′ 72′
 69′ (k.) Ionuț Andrei Șerban
Valentin Gheorghe40′ 73′
87′ Andrei Prepelita
Ljuban Crepulja
84′ Robert Ionuţ Grecu
Constantin Valentin Budescu
90′ Cephas Malele
Mattia Montini
46′ Andrei Cristian Blejdea
Albert Tivadar Stahl59′
Alexandru Doru Greab
Mihai Maximilian Popa
84′ Gabriel Eugen Matei
Marius Valerica Gaman50′
90′ Grigore Ioan Turda
Silviu Nicolae Balaure59′
Stephan Leonard Drăghici
George Cristian Merloi
87′ Georgian Honciu
Romario Florin Moise73′
Sérgio Romeu Marakis
Robert Riza
Ionuţ Năstăsie
Sébastien Wüthrich72′
Alin Nicuşor Popa

46′ 74′ Mediop Ndiaye

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

24 października zespół FC Astra rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie ACSM Politehnica Iași. Natomiast 25 października FC Viitorul Constanţa będzie przeciwnikiem jedenastki ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w meczu, który odbędzie się w Ovidiu.