Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - Dinamo Bukareszt 3-2 (2-2)

3 października na Arena Naţională w Bukareszcie odbył się pojedynek 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i Dinama. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Steaua 3-2.

A. Nemec 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 mecze drużyna Steaua wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Florin Tănase. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Dennis Man.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po kwadransie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Juanowi Cámarze i Florinowi Tănase'owi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 17. minucie spotkania, gdy Iulian Cristea strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Ovidiu Popescu.

W 22. minucie w zespole Dinama doszło do zmiany. Deian Sorescu wszedł za Andreasa Mihaiu. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ionuța Panțîru, piłkarza Steaua. W 26. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Borja Valle.

W 29. minucie żółtą kartkę obejrzał Borja Valle z Dinama.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie Adam Nemec wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Deian Sorescu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę zespół Steaua rozpoczął w zmienionym składzie, za Ovidiu Perianu, Sergiu Bușa weszli Octavian Popescu, Alexandru Buziuc. Między 52. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dinama i jedną drużynie przeciwnej.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Isma López osłabiając tym samym drużynę Dinama.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Florin Tănase ze Steaua. W 77. minucie Olimpiu Moruțan zastąpił Ionuța Vînę.

Chwilę później trener Dinama postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Janusza Gola. Na boisko wszedł Diego Fabbrini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Steaua. W 83. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Adrian Șut wszedł za Dennisa Mana.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexandru Răuță z zespołu Dinama i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 69. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Man
90′ Andrei Daniel Vlad
Tomás Mejías Osorio
Valentin Iulian Crețu
Ismael López Blanco75′
25′ Ionuț Constantin Panțîru
Alexander David González Sibulo
46′ Sergiu Florin Buș
Janusz Gol52′ 79′
 17′ Iulian Lucian Cristea
Ricardo Florin Grigore
 8′, 76′ (k.) 16′ Florin Lucian Tănase
Andreas Mircea Mihaiu22′
77′ Olimpiu Vasile Moruțan
Alexandru Ilie Răuță69′ 90′
George Andrei Miron
Adam Nemec  42′
46′ Ovidiu Ioan Perianu
Ante Puljić
61′ Ovidiu Marian Popescu
Borja Valle Balonga  26′ (k.) 29′
81′ 83′ Dennis Man
Marco Ehmann
46′ Octavian George Popescu
Andrei Ahmed Bani Mustafa
Gabriel Bogdan Simion
Ioan Valentin Borcea
83′ Adrian Gheorghe Șut
Ionuț Daniel Șerban
77′ Ionuț Daniel Vînă
Diego Fabbrini79′
46′ 90′ Alexandru Daniel Buziuc
Deian Cristian Sorescu22′
Andrei Gabriel Istrate
Cătălin Ionuţ Măgureanu

Drużyna Steaua była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Steaua w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dwie żółte oraz dwie czerwone.

Zespół Steaua w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Dinama dokonała dwóch zmian.