Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - AFC Botoşani 1-1 (1-1)

W spotkaniu 6. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Steaua zremisowała z Botoşani 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Arena Naţională w Bukareszcie.

A. Țigănașu 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę obejrzał Enriko Papa z drużyny gości.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Steaua otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Florinel Coman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 16. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Iulian Cristea osłabiając tym samym zespół Steaua.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie wynik ustalił Alexandru Țigănașu.

W 31. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Enriko Papa z zespołu Botoşani i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 12. minucie. W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dariusa Dumitru ze Steaua, a w 43. minucie Marka Dugandžicia z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Olimpiu Moruțan, a murawę opuścił Darius Dumitru. W 54. minucie za Florinela Comana wszedł Cristian Dumitru.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał żółtą kartką Alina Şeroniego, piłkarza Botoşani. Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Cîmpanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hamidou Keyta. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valentina Crețu ze Steaua, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia George'a Cîmpanu z drużyny przeciwnej.

Eduard Adrian Pap
81′ Valentin Iulian Crețu
Stefan Ashkovski75′
16′ Iulian Lucian Cristea
Andrei Chindriş
George Andrei Miron
Denis Graţian Haruţ
Ionuț Constantin Panțîru
Alexandru Țigănașu  22′
42′ 46′ Darius Dumitru Olaru
Alin Ioan Şeroni60′
Ovidiu Marian Popescu
David Babunski90′
Dennis Man
Eduard Marian Florescu90′
70′ Adrian Tabarcea Petre
Enriko Papa12′ 31′
 13′ 54′ Florinel Teodor Coman
Marcel Holzmann
46′ Olimpiu Vasile Moruțan
Andrei Alexandru Patache
Andrei Vlăduț Pandele
Alessio Carlone90′
Ovidiu Ioan Perianu
David-Marian Croitoru
70′ Ionuț Daniel Vînă
Mario Ebenhofer90′
54′ Cristian Cosmin Dumitru
Bryan Mendoza75′
Andrei Gabriel Istrate
George Alexandru Cîmpanu69′ 90′
Adrian Romeo Niță
Realdo Fili90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Steaua, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Steaua w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.