Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: FC Voluntari - CS Gaz Metan Mediaş 0-3 (0-2)

W pojedynku 6. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 19 sierpnia, drużyna FC Voluntari przegrała z Gaz Metan 0-3 (0-2). Mecz na Stadionul Anghel Iordănescu obejrzało 1 000 widzów.

6. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-19 17:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 1000 | Arbiter: C. Popa
S. Buș 53'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół FC Voluntari wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandru Vlada z FC Voluntari, a w 22. minucie Nicolao Dumitru z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w 28. minucie spotkania, gdy Nicolao Dumitru strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Ely Fernandes.

Niedługo później Mihai Velisar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku.

Drugą połowę zespół FC Voluntari rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Deaca, Cristiana Costina weszli Doru Popadiuc, Aïssa Laïdouni.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gaz Metan w 53. minucie spotkania, gdy Sergiu Buș strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Nicolao Dumitru.

W 59. minucie Nicolao Dumitru został zastąpiony przez Nassera Chameda. W 67. minucie Mihai Căpățînă został zmieniony przez Martina Harrera, co miało wzmocnić zespół FC Voluntari. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Romea na Stephana Drăghiciego w 73. minucie oraz Sergiu Bușa na Neluţa Roșu w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Razvan Neculaie Pleszca
46′ Cristian Ionuț Costin
Mihai Velisar  43′
3′ Alexandru Nicolae Vlad
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso  28′ 22′ 59′
46′ Gabriel Deac
Lukas Droppa
67′ Cristian Mihai Căpățînă
Răzvan Alin Trif
46′ Aïssa Bilal Laïdouni
Nasser Chamed59′
Vlad Dumitru Mihalcea
Stephan Leonard Drăghici73′
46′ Doru Popadiuc
Neluț Stelian Roșu79′
67′ Martin Harrer
Moussa Sanoh

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.