Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - FC Viitorul Constanţa 1-1 (1-1)

19 sierpnia na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się spotkanie 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i FC Viitorul. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

6. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-19 20:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Avram
FC Astra Ploeszti
FC Viitorul Constanţa
1
1
V. Gheorghe 40'
G. Tamaș 38' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół FC Astra wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Albert Stahl został zmieniony przez Valentina Gheorghego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ljuban Crepulja z drużyny gospodarzy. Była to 19. minuta starcia.

W 38. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Astra Gabriel Tamaş.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 40. minucie wynik ustalił Valentin Gheorghe. W zdobyciu bramki pomógł Mihai Radut.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka FC Viitorul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Iacoba, Andreia Arteana weszli Steliano Filip, Lyes Houri. Także w zespole FC Astra w czasie przerwy zaszły zmiany, za Oumare'a Tounkarę wszedł Goodness Ohiremen. Trener FC Astra postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Florentina Mateiego i na pole gry wprowadził napastnika Juliena Bègue'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Viitorul doszło do zmiany. Andreas Calcan wszedł za Alexandru Măţana. W 74. minucie kartkę otrzymał Sebastian Mladen z FC Viitorul. W drugiej połowie nie padły gole.

Sebastian Mladen74′
38′ (samob.) Gabriel Sebastian Tamaș
Alexandru Irinel Mățan71′
67′ Florentin Matei
Vlad Alexandru Achim
18′ Albert Tivadar Stahl
Andrei Viorel Artean46′
19′ Ljuban Crepulja
Andrei Virgil Ciobanu
Mihai Radut
Bogdan Ionuț Țîru
Gabriel Bogdan Simion
Gabriel Cristian Iancu
46′ Oumare Tounkara
Marius Sebastian Leca
18′  40′ Valentin Gheorghe
Marco Dulca
Romario Florin Moise
Lyes Hafid Houri46′
46′ Goodness Ohiremen Ajayi
Andreias Cristian Calcan71′
67′ Julien Antoine Bègue
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.