Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: FC Astra - CS Universitatea 0-1 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna FC Astra przegrała z CS Universitatea 0-1 (0-0). Mecz na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu obejrzało 800 widzów.

6. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 800 | Arbiter: A. Chivulete
FC Astra Ploeszti
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
1
V. Mihăilă 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka FC Astra wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Już w pierwszych minutach zespół CS Universitatea próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie arbiter ukarał kartką Carlosa Fortesa, piłkarza CS Universitatea.

Na drugą połowę jedenastka CS Universitatea wyszła w zmienionym składzie, za Stephane'a Ackę wszedł Isaac Opoku. W 54. minucie w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Erico wszedł za Florina Bejana.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Denisowi Alibcowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie Julien Bègue został zmieniony przez Valentina Gheorghego. W 61. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W 63. minucie kartkę dostał Nicușor Bancu, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Universitatea w 68. minucie spotkania, gdy Valentin Mihăilă zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ivan Martic.

Kibice CS Universitatea nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ovidiu Bica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Matteo Fedele. Niedługo później trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jacques Zoua, a murawę opuścił Neluţ Roșu. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie CS Universitatea doszło do zmiany. César Meza wszedł za Valentina Mihăilę.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter przyznał kartkę Ivanowi Marticowi z CS Universitatea.

Mirko Pigliacelli
54′ Florin Bejan
Alexandru Cicâldău
76′ Neluț Stelian Roșu
Matteo Fedele70′
Romário Santos Pires
Alexandru Mateiu
57′ Denis Alibec
Carlos Manuel dos Santos Fortes 61′ (k.) 33′
57′ Julien Antoine Bègue
Mihai Valentin Mihăilă  68′ 87′
Miguel José Oliveira Silva Santos
Iulian Laurențiu Popescu
54′ Erico Constantino da Silva
Stephan Leonard Drăghici
57′ Valentin Gheorghe
Andrei Cristea
76′ Jacques Zoua Daogari
César Daniel Meza Colli87′

Zespół CS Universitatea był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy FC Astra dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.