Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: CS Universitatea - CSM Politehnica 1-0 (0-0)

2 października na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się pojedynek 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i CSM Politehnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CS Universitatea 1-0.

C. Bărbuț 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna CS Universitatea wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Nicandro Hemsley został zmieniony przez Manuela de Iriondo.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ștefanowi Vlădoiu z drużyny gospodarzy. Była to 24. minuta starcia. W 37. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marius Mihalache osłabiając tym samym zespół gości. Po chwili trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Cristi Bărbuț, a murawę opuścił Elvir Koljić. Cristi Bărbuț bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na drugą połowę drużyna CSM Politehnica wyszła w zmienionym składzie, za Platiniego, Andreia Cristeę weszli Rodny Cabral, Dženan Zajmović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Universitatea w 51. minucie spotkania, gdy Cristi Bărbuț strzelił pierwszego gola. Trener CSM Politehnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Donalda Açkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Floriano Vanzo.

W 76. minucie Alexandru Cicâldău został zmieniony przez Vladimira Screciu, a za Ovidiu Bica wszedł na boisko Alexandru Mateiu, co miało wzmocnić zespół CS Universitatea. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Răzvana Oneę na Doru Popadiuca. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Manuel de Iriondo z CSM Politehnica.

Teodor Axinte
24′ Ștefan Marinel Vlădoiu
Floriano Vanzo66′
76′ Alexandru Cicâldău
Juan Pablo Passaglia
82′ Ovidiu Alexandru Bic
Nicandro Hemsley Breeveld15′
Andrei Virgil Ivan
Luís Carlos Almada Soares46′
43′ Elvir Koljić
Donaldo Açka66′
76′ Vladimir Screciu
Gai Yigaal Assulin
43′  51′ Cristi Marian Bărbuț
Francisc Ionuț Cristea
Vasile Nicolae Constantin
Manuel Ignacio de Iriondo15′ 90′
82′ Alexandru Mateiu
Doru Popadiuc88′
Marian Danciu
Dženan Zajmović46′

Piłkarze CSM Politehnica obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół CSM Politehnica wymienił pięciu zawodników.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 17 października drużyna CSM Politehnica rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Tego samego dnia Dinamo Bukareszt będzie przeciwnikiem zespołu CS Universitatea w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.