Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: CF Chindia Târgovişte - ACSM Politehnica Iași 0-2 (0-1)

W starciu 6. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna CF Chindia Târgovişte przegrała z CSM Politehnica 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti.

L. Chacana 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka CF Chindia Târgovişte wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSM Politehnica w 13. minucie spotkania, gdy Kevin Luckassen strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Andrei Cristea.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSM Politehnica.

Na drugą połowę jedenastka CF Chindia Târgovişte wyszła w zmienionym składzie, za Andreia Șerbana wszedł Valmir Berisha. W 65. minucie Josip Ivančić został zmieniony przez Denisa Dumitrașcu.

W tej samej minucie Ovidiu Horșia został zmieniony przez Lucasa Chacanę, a za Kevina Luckassena wszedł na boisko Manuel de Iriondo, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vadima Raţę na Liviu Mihaiego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ovidiu Bicowi i Răzvanowi Grădinaru. Trener CF Chindia Târgovişte postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Filipa Dangubicia i na pole gry wprowadził napastnika Cătălina Barbu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denisa Rusu z CSM Politehnica, a w 89. minucie Laurențiu Corbu z drużyny przeciwnej. W 85. minucie w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Michael Omoh wszedł za Rodnya Cabrala.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CSM Politehnica, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry wynik na 0-2 podwyższył Lucas Chacana. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Andrei Cristea.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sorin Dănuț Șerban
89′ Laurențiu Nicolae Corbu
Cosmin Valentin Frăsinescu
Marius Mădălin Martac
Linas Klimavičius
Andrei Ovidiu Pițian
Rodny Lopes Cabral85′
74′ Ovidiu Alexandru Bic
Răzvan Toni Augustin Grădinaru74′
77′ Filip Dangubić
Nicandro Hemsley Breeveld
46′ Andrei Dragoș Șerban
Ovidiu Horșia65′
77′ Vadim Raţă
Juan Pablo Passaglia
65′ Josip Ivančić
Bourama Fomba
65′ Denis Constantin Dumitrașcu
Marius Ovidiu Mihalache
Alex Tudor Negrea
Răzvan Philippe Onea
77′ Liviu Ionuț Mihai
Luís Carlos Almada Soares
Daniel Ionuț Novac
Manuel Ignacio de Iriondo75′
Alexandru Piftor
Michael Junior Omoh85′
77′ Cătălin Constantin Barbu
Lucas Nicolás Chacana65′  90′
46′ Valmir Berisha
Alexandru Iulian Zaharia

Jeśli drużyna CF Chindia Târgovişte nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół CSM Politehnica w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.