Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - FC Academica Clinceni 0-1 (0-0)

26 czerwca na Stadionul Municipal odbyło się starcie 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC Sibiu i FC Academica Clinceni. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Academica Clinceni 1-0.

R. Patriche 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AFC Sibiu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia pokazał kartkę Adrianowi Șutowi, zawodnikowi FC Academica Clinceni.

W dziewiątej minucie za Andreia Șușu wszedł Florin Achim. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Ousmane'owi Diarrassoubie z AFC Sibiu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla FC Academica Clinceni zdobył Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita w 58. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Eugeniu Cebotaru.

Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Denis Ventúra, a murawę opuścił Eugeniu Cebotaru. W tej samej minucie w zespole FC Academica Clinceni doszło do zmiany. George Merloi wszedł za Florina Achima. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Raulowi Opruțowi z jedenastki gospodarzy.

Kibice AFC Sibiu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petrișora Petrescu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Răzvan Dâlbea. W 72. minucie Adrian Bălan został zmieniony przez Yazaldego, co miało wzmocnić drużynę AFC Sibiu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Vojtuša na Jovana Markovicia oraz Alexandru Buziuca na Giannisa Kontoesa. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Tiago Almeida, piłkarz gospodarzy.

Octavian Gabriel Vâlceanu
60′ Sorin Marian Bușu
Andrei Costin Șușu9′
37′ Ousmane Diarrassouba
Cristian Alexandru Albu
65′ Raul Marian Opruț
Mihai Dobrescu
Ionuț Stoica
David Humanes Muñoz
72′ Răzvan Adrian Dâlbea
Gabriel Eugen Matei
Romário Santos Pires
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita  58′
59′ Alexandru Ionuț Vodă
Eugeniu Cebotaru60′
Gabriel Debeljuh
Adrian Gheorghe Șut7′
72′ Adrian Ionuț Bălan
Florin Vasile Achim9′ 60′
59′ 81′ Tiago Miguel Monteiro de Almeida
Florin Bejan
Daniel Vasile Tătar
Giannis Kontoes75′
60′ David Caiado Dias
Bogdan Mihai Ilie
Lucian Mihai Dumitriu
Robert Andrei Ion
72′ Petrișor Ionuț Petrescu
George Cristian Merloi60′
Andrei Ioan Cordea
Denis Ventúra60′
72′ Yazalde Gomes Pinto
Jovan Marković74′

Przewaga jedenastki AFC Sibiu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FC Academica Clinceni wymienił pięciu zawodników.