Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - FC Academica Clinceni 2-1 (1-0)

16 sierpnia na Stadionul Trans-Sil w Maruszy odbyło się starcie 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC Sibiu i FC Academica Clinceni. Mecz zakończył się zwycięstwem AFC Sibiu 2-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

6. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-16 16:00 | Stadion: Stadionul Trans-Sil | Widzów: 500 | Arbiter: A. Chivulete
J. Vojtuš 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka AFC Sibiu wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Academica Clinceni Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Răzvanowi-Bogdanowi Patriche-Nichicie w 15. i Gabrielowi Mateiemu w 18. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AFC Sibiu.

W 54. minucie w drużynie AFC Sibiu doszło do zmiany. Joálisson wszedł za Andreia Cordeę. W 55. minucie kartką został ukarany Joálisson, zawodnik AFC Sibiu.

W tej samej minucie Robert Ion zastąpił Paula Parvulescu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Laurenţiu Buş wszedł za Philippe'a Nsiaha. Chwilę później trener AFC Sibiu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Petrișora Petrescu. Na boisko wszedł Răzvan Dâlbea, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 69. minucie w drużynie FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Eugeniu Cebotaru wszedł za Andreia Răuțę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Ionuțowi Stoice z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie Jakub Vojtuš wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mihai Dobrescu.

W 81. minucie w zespole AFC Sibiu doszło do zmiany. Juvhel Tsoumou wszedł za Yazalde'a. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Octavianowi Vâlceanu i Alexandru Buziucowi.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Cztery minuty później wynik ustalił Gabriel Debeljuh. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył David Caiado.

W doliczonej siódmej minucie spotkania kartkę dostał Răzvan Dâlbea z AFC Sibiu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita 3′ (samob.) 15′
72′ Ionuț Stoica
Andrei Răuță69′
David Caiado Dias
Bogdan Florin Barbu
63′ Petrișor Ionuț Petrescu
Robert Andrei Ion55′
Romário Santos Pires
Adrian Gheorghe Șut
 90′ Gabriel Debeljuh
Jakub Vojtuš  80′
54′ Andrei Ioan Cordea
Alexandru Daniel Buziuc90′
81′ Yazalde Gomes Pinto
Okan Chatziterzoglu
63′ 90′ Răzvan Adrian Dâlbea
Laurenţiu Cosmin Buş62′
Andrei Sîntean Mezin
Eugeniu Cebotaru69′
54′ 55′ Joálisson Santos Oliveira
Paul Ovidiu Parvulescu55′
81′ Juvhel Hama Tsoumou
Cristian Cosmin Dumitru

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Academica Clinceni wręczył cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.