Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Astra Ploeszti 0-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 15 kwietnia, zespół Sepsi przegrał z FC Astra 0-1 (0-0). Mecz na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe obejrzało 2 500 widzów.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-15 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 2500 | Arbiter: G. Rădulescu
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Astra Ploeszti
0
1
M. Cestor 88'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Sepsi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josepha Mensaha wszedł Istvan Fülöp. W 56. minucie arbiter ukarał kartką Filipa Mrzljaka, piłkarza gości.

W tej samej minucie Ionut Biceanu został zmieniony przez Azdrena Llullaku. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Azdrenowi Llullaku z FC Astra. Chwilę później trener Sepsi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Dimitrova. Na boisko wszedł Gabriel Vaszvari, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Julien Bègue, a murawę opuścił Filip Mrzljak. W 71. minucie Aleksandr Karnitskiy został zmieniony przez Dylana Floresa, co miało wzmocnić zespół Sepsi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silviu Balaure'a na Valentina Gheorghego. Między 72. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sepsi i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla FC Astra zdobył Mike Cestor w 88. minucie. Asystę zaliczył Constantin Dima.

Mike Cestor  88′
79′ Aboud Omar Khamis
Mihai Ionuţ Butean
62′ Stefan Dimitrov Velev
Romario Florin Moise73′
71′ Aleksandr Karnitskiy
Filip Mrzljak56′ 64′
46′ Joseph Mensah
Erico Constantino da Silva
71′ Dylan Armando Flores Knowles
Valentin Gheorghe80′
46′ Istvan Sandor Fülöp
Risto Radunović
Yasin Hamed
Azdren Llullaku56′ 60′
62′ 72′ Gabriel Cristian Vaszvari
Julien Antoine Bègue64′
Andrei Sîntean Mezin
Vahid Hambo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.