Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: FC Voluntari - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-2 (1-0)

25 września na Stadionul Anghel Iordănescu odbyło się starcie 5. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Voluntari i Sepsi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sepsi 2-1.

L. Fülöp 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna FC Voluntari wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół FC Voluntari objął prowadzenie. W czwartej minucie Sebastian Mailat dał prowadzenie swojej drużynie.

W siódmej minucie George Dragomir został zastąpiony przez Adnana Aganovicia. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w jedenastce FC Voluntari doszło do zmiany. Jefté Betancor wszedł za Erica de Oliveirę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Bogdanowi Mitrei w 32. minucie i Mariusowi Ștefănescu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Voluntari.

Na drugą połowę drużyna Sepsi wyszła w zmienionym składzie, za Florina Ștefana, Lóránta Kovácsa weszli Bryan Nouvier, Florin Purece.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Florin Purece. Asystę zaliczył Bryan Nouvier.

W 57. minucie Cristian Costin został zmieniony przez Grégoire'a Puela, a za Iona Gheorghego wszedł na boisko Claudiu Borțoneanu, co miało wzmocnić jedenastkę FC Voluntari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boubacara Fofanę na Lóránda Fülöpa. Trener FC Voluntari postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Răzvana Grădinaru i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Lopesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Sepsi doszło do zmiany. Admir Bajrovic wszedł za Cătălina Golofcę.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Bryan Nouvier z Sepsi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sepsi w 83. minucie spotkania, gdy Lóránd Fülöp strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Bryan Nouvier.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Pavol Szafranko, piłkarz gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Radoslav Bonchev Dimitrov
57′ Cristian Ionuț Costin
Bogdan Alexandru Mitrea32′
Alexandru Nicolae Vlad
Florin Bogdan Ștefan46′
 4′ Sebastian Árpád Mailat
George Ionuț Dragomir7′
79′ Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Boubacar Fofana58′
Cristian Mihai Căpățînă
Lóránt Kovács46′
Pablo de Lucas Torres
Cătălin Gheorghiță Golofca79′
79′ Ion Gheorghe
Pavol Szafranko90′
10′ Eric de Oliveira Pereira
Adnan Aganović7′
57′ Grégoire Puel
Lóránd Levente Fülöp58′  83′
79′ Claudiu Gabriel Borțoneanu
Bryan Jerome Gilbert Nouvier46′ 83′
Alexandru Mihai Ilie
Nicolae Ionuț Păun
Vasile Fernando Mihai
Florin Flavius Purece46′  55′
10′ Jefté Betancor Sánchez
Gabriel Cristian Vaszvari
79′ Marcelo André Veiga Lopes
Admir Bajrovic79′

Zespół Sepsi był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników FC Voluntari żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Sepsi wymieniła pięciu zawodników.