Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: FC Voluntari - ACSM Politehnica Iași 1-0 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna FC Voluntari wygrała z CSM Politehnica 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionul Anghel Iordănescu.

M. Căpățînă 17'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna FC Voluntari wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Linas Klimavičius z CSM Politehnica.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Cristian Căpățînă dla zespołu FC Voluntari. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Juanowi Passaglii w 27. i Cosminowi Frăsinescu w 29. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Voluntari.

Trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Platini, a murawę opuścił Ovidiu Horșia. W 60. minucie kartką został ukarany Marko Simonovski, piłkarz FC Voluntari.

W 61. minucie Cătălin Țîră zastąpił Moussę Sanoha. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Voluntari: Cosmin Achim, Ion Gheorghe, Marko Simonovski, na ich miejsce weszli: Ionuț Balaur, Nicolás Gorobsov, Eric de Oliveira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Luckassena, Rodnya Cabrala, Nicandra Hemsleya zajęli: Andrei Cristea, Doru Popadiuc, Manuel de Iriondo. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Voluntari postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alexandru Mățana wszedł Alexandru Vlad, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Voluntari: Claudiu Belu-Iordache'owi w 89. minucie i Moussie Sanoh w piątej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Denis Rusu
72′ Cosmin Florin Achim
Sorin Dănuț Șerban
89′ Claudiu Belu-Iordache
Cosmin Valentin Frăsinescu29′
Milan Kocič
Linas Klimavičius14′
Alexandru Ștefan Pașcanu
Rodny Lopes Cabral78′
82′ Alexandru Irinel Mățan
Michael Junior Omoh
 17′ (k.) Cristian Mihai Căpățînă
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Pablo de Lucas Torres
Nicandro Hemsley Breeveld78′
72′ Ion Gheorghe
Ovidiu Horșia51′
60′ 82′ Marko Simonovski
Juan Pablo Passaglia27′
61′ Cătălin Ștefan Țîră
Kevin Luckassen71′
Victor Teodor Rîmniceanu
Teodor Axinte
Igor Armas
Bourama Fomba
72′ Ionuț Balaur
Marius Ovidiu Mihalache
82′ Alexandru Nicolae Vlad
Răzvan Philippe Onea
61′ 90′ Moussa Sanoh
Luís Carlos Almada Soares51′
Claudiu Gabriel Borțoneanu
Manuel Ignacio de Iriondo78′
72′ Nicolás Martín Gorobsov
Doru Popadiuc78′
82′ Eric de Oliveira Pereira
Andrei Cristea71′
Alexandru Tudorie
Alexandru Iulian Zaharia

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka FC Voluntari w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.