Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: FC Academica Clinceni - CS Gaz Metan Mediaş 2-0 (0-0)

W starciu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 26 września, drużyna FC Academica Clinceni wygrała z Gaz Metan 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Clinceni.

R. Patriche 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Gaz Metan wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Florinel Sandu został zmieniony przez Florina Achima.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Răzvanowi-Bogdanowi Patriche-Nichicie w 31. i Mladenowi Jutriciowi w 37. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FC Academica Clinceni wyszła w zmienionym składzie, za Cristiana Dumitru wszedł Andrei Cordea. Także zespół Gaz Metan rozpoczął w zmienionym składzie, za Mihaiego Velisara wszedł Tomáš Smola. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Florina Gardosa z FC Academica Clinceni, a w 57. minucie Tomáša Smolę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Eugeniu Cebotaru wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Academica Clinceni, strzelając gola w 61. minucie meczu. W 62. minucie Alexandru Boiciuc został zmieniony przez Răzvana Andronica, a za Florina Achima wszedł na boisko Cristian Tanase, co miało wzmocnić drużynę FC Academica Clinceni. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nassera Chameda na Moussę Sanoh.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC Academica Clinceni, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wynik ustalił Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mladen Jutrić.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moussę Sanoh z Gaz Metan, a w 88. minucie Andreia Cordeę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ondřej Bačo
47′ Florin Gardos
Mihai Ionuţ Butean
37′ Mladen Jutrić
Ionuț Justinian Larie
 69′ 31′ 82′ Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
Răzvan Alin Trif
 61′ Eugeniu Cebotaru
Mihai Velisar46′
Lucian Mihai Dumitriu
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso81′
Georgi Pashov
Nasser Chamed67′
8′ Florinel Constantin Sandu
Sergiu Robert Ciocan84′
62′ Alexandru Boiciuc
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
46′ Cristian Cosmin Dumitru
Lukas Droppa81′
Andrei Gabriel Ureche
Razvan Neculaie Pleszca
8′ 62′ Florin Vasile Achim
Jefferson Yuri de Sousa Matias
Amir Bilali
Gabriel Rodrigues de Moura
62′ Răzvan Andronic
Roberto Romeo
82′ Juan Bautista Cascini
Paul Costeluș Costea84′
Paul Ovidiu Parvulescu
Yves Simon Pambou Loembet81′
Petrișor Ionuț Petrescu
Moussa Sanoh67′ 80′
62′ Cristian Tanase
Idrisa Sidi Sambú81′
46′ 88′ Andrei Ioan Cordea
Tomáš Smola46′ 57′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gaz Metan pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.