Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - AFC UTA Arad 0-1 (0-1)

28 września na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbył się pojedynek 5. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinamo i AFC UTA Arad. Mecz zakończył się zwycięstwem AFC UTA Arad 1-0.

A. Hora 42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dinamo.

Taktyka trenera zespołu AFC UTA Arad już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu AFC UTA Arad. W 23. minucie za Davida Miculescu wszedł Octavian Ursu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Adamowi Nemcowi w 29. i Bori Valle w 36. minucie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w jedenastce Dinamo doszło do zmiany. Borja Valle wszedł za Ioana Borceę.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Adrian Hora dla zespołu AFC UTA Arad. Bramka padła w tej samej minucie. W 44. minucie kartkę dostał Simon Rrumbullaku z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC UTA Arad.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Ricardowi Grigore'owi w 51. i Januszowi Golowi w 63. minucie. W 54. minucie Deian Sorescu został zmieniony przez Diego Fabbriniego, co miało wzmocnić zespół Dinamo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Horę na Mihovila-Jeronima Klapana w 68. minucie.

Trener Dinamo postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Alexandru Răuțę i na pole gry wprowadził napastnika Cătălina Măgureanu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener AFC UTA Arad postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Neluța Roșu wszedł Cristian Melinte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi AFC UTA Arad utrzymać prowadzenie. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce AFC UTA Arad doszło do zmiany. Ciprian Rus wszedł za Valentina Buhăcianu.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartki obejrzał Florin Iacob, Octavian Ursu, Cristian Melinte z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Cristian Alexandru Albu
51′ Ricardo Florin Grigore
Alexandru Constantin Benga
Ismael López Blanco
Erico Constantino da Silva
Ante Puljić
Simon Rrumbullaku44′
30′ Ioan Valentin Borcea
Marius Ionuț Tomozei
54′ Deian Cristian Sorescu
Neluț Stelian Roșu77′
Juan Camara
Adrian Ioan Hora  42′ (k.) 68′
63′ Janusz Gol
Valentin Buhăcianu78′
75′ Alexandru Ilie Răuță
Denis Alex Rusu
29′ Adam Nemec
Mihovil-Jeronim Klapan68′
54′ Diego Fabbrini
Dragoș Sebastian Tescan
Andreas Mircea Mihaiu
Octavian Andrei Ursu23′ 90′
30′ 36′ Borja Valle Balonga
Vlad Călin Morar
75′ Cătălin Ionuţ Măgureanu
Ciprian Rus78′

Przewaga drużyny Dinamo w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AFC UTA Arad wymienił czterech graczy.