Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - AFC Botoşani 2-1 (1-1)

W starciu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 28 września, zespół AFC Sibiu wygrał z Botoşani 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal.

H. Keyta 36'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Botoşani wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Botoşani Alin Şeroni.

Zespół Botoşani wyrównał wynik meczu. W 36. minucie Hamidou Keyta wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Andrei Patache.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AFC Sibiu: Ionuțowi Stoice w 51. i Răzvanowi Dâlbei w 54. minucie. W 56. minucie w drużynie AFC Sibiu doszło do zmiany. David Mayoral wszedł za Andreia Sînteana.

W 57. minucie Lucian Buzan zastąpił Alexandru Vodę. W 58. minucie kartkę otrzymał Stefan Ashkovski z Botoşani. W 59. minucie w zespole Botoşani doszło do zmiany. Reagy Baah wszedł za Stefana Ashkovskiego.

Trener Botoşani postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Davida Babunskiego i na pole gry wprowadził napastnika Hervina Ongendę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 68. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Botoşani i dwie drużynie przeciwnej. W 72. minucie Adrian Scarlatache został zmieniony przez Stanleya Elbersa, co miało wzmocnić zespół AFC Sibiu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hamidou Keytę na Mihaiego Romana w 83. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Sibiu w 89. minucie spotkania, gdy Romário Pires strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartki dostał Cristiano, David Mayoral z AFC Sibiu i Marko Dugandžić z zespołu gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Santos
90′ Figueiredo Cristiano
Hidajet Hankič
Ousmane Diarrassouba
Andrei Chindriş68′
Raul Marian Opruț
Denis Graţian Haruţ87′
72′ Adrian Manuel Scarlatache
Alexandru Țigănașu
51′ Ionuț Stoica
Andrei Alexandru Patache
57′ Lucian Buzan
Alin Ioan Şeroni 8′ (samob.)
54′ Răzvan Adrian Dâlbea
David Babunski59′
 89′ (k.) 74′ Romário Santos Pires
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
56′ Andrei Sîntean Mezin
Marko Dugandžić90′
73′ Fábio Fortes Moreira
Adrian Costi Marian Moescu
56′ 90′ David Mayoral Lastras
Florin Constantin Plamada
Paul Vasile Oșan
Andrei Costin Tîrcoveanu
57′ Alexandru Ionuț Vodă
Reagy Baah Ofosu59′
72′ Stanley Elbers
George Alexandru Cîmpanu

Realdo Fili

Hervin Scicchitano Ongenda59′ 74′

Mihai Alexandru Roman83′

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Botoşani pokazał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.