Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I: ACS Campionii Fotbal Club Argeş - CS Universitatea 1-2 (0-2)

25 września na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti odbył się pojedynek 5. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i CS Universitatea. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CS Universitatea 2-1.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2020-09-25 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: L. Ruşandu
E. Koljić 15'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W drugiej minucie Andre Cozma został zastąpiony przez Andreia Blejdeę.

Już na początku meczu zawodnicy CS Universitatea nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Alexandru Cicâldău. Asystę zaliczył Ștefan Vlădoiu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka CS Universitatea, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Elvir Koljić. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Alexandru Cicâldău.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze CS Universitatea: Ștefan Baiaram, Andrei Ivan, Elvir Koljić, Ovidiu Bic, na ich miejsce weszli: Cristi Bărbuț, Mihai Mihăilă, Alexandru Tudorie, Alexandru Mateiu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ionuța Șerbana, Cephasa Malelego, Andreia Blejdei zajęli: Georgian Honciu, Mediop Ndiaye, Gabriel Deac. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Derlisowi Mezie, zawodnikowi gospodarzy.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 88. minucie gola kontaktowego strzelił Georgian Honciu. Asystę przy bramce zaliczył Robert Grecu.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela Deaca z ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Dan Nistora z drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry w drużynie ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Ionuţ Năstăsie wszedł za Derlisa Mezę. Jedenastce ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CS Universitatea.

Ștefan Marinel Vlădoiu
2′ Andre Jose Cozma
Ovidiu Alexandru Bic82′
46′ Ionuț Andrei Șerban
Alexandru Cicâldău  9′
Robert Ionuţ Grecu
Dan Nistor90′
79′ 90′ Derlis David Meza Colli
Andrei Virgil Ivan69′
Andrei Prepelita
Elvir Koljić  15′ 82′
79′ Cephas Malele
Bogdan Ilie Vătăjelu
79′ 89′ Gabriel Deac
Paul Papp
46′  88′ Georgian Honciu
Vladimir Screciu
Andrei Cristian Mirică
Cristi Marian Bărbuț58′
90′ Ionuţ Năstăsie
Alexandru Mateiu82′
2′ 79′ Andrei Cristian Blejdea
Mihai Valentin Mihăilă69′
79′ Mediop Ndiaye
Alexandru Tudorie82′

Zespół CS Universitatea był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.