Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: Steaua - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 3-0 (2-0)

20 września na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się pojedynek 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Mecz zakończył się zwycięstwem Steaua 3-0.

D. Man 13',22',72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Steaua.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W drugiej minucie Andrei Mirică zastąpił Ionuţa Năstăsiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ionuțowi Panțîru ze Steaua. Była to trzecia minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 13. minucie spotkania, gdy Dennis Man strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Olimpiu Moruțan.

Jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie Dennis Man po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş: Robert Grecu, Andrei Prepelita, Georgian Honciu, Mediop Ndiaye, na ich miejsce weszli: Cătălin Barbu, Sérgio Marakis, Cephas Malele, Andrei Blejdea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ovidiu Perianu, Adriana Tabarcei, Roberta Iona zajęli: Gabriel Simion, Ovidiu Horșia, Octavian Popescu.

W 72. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dennis Man ze Steaua. Asystę zanotował Alexandru Buziuc.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Grigore'owi Turdzie z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Mihai Daniel Leca
82′ Valentin Iulian Crețu
Daniel Marius Şerbănică
3′ Ionuț Constantin Panțîru
Costinel Andrei Tofan
Ștefan Marian Cană
Grigore Ioan Turda75′
50′ Robert Andrei Ion
Robert Ionuţ Grecu46′
Olimpiu Vasile Moruțan
Andrei Cristian Mirică2′
46′ Ovidiu Ioan Perianu
Georgian Honciu46′
 13′, 22′, 72′ 81′ Dennis Man
Derlis David Meza Colli
46′ Adrian Tabarcea Petre
Andrei Prepelita46′
Alexandru Daniel Buziuc
Mediop Ndiaye71′
Mihai Răzvan Udrea
Alexandru Doru Greab
82′ Alexandru Grigoraș Pantea
Sylvain Boris Nabil Deslandes
81′ Laurenţiu Constantin Ardelean
Gabriel Eugen Matei
46′ Ovidiu Horșia
Ionuț Andrei Șerban
50′ Octavian George Popescu
Sérgio Romeu Marakis46′
46′ Gabriel Bogdan Simion
Ionuţ Năstăsie2′
Rares Bogdan Trif
Cătălin Constantin Barbu46′

Andrei Cristian Blejdea71′

Cephas Malele46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.