Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: Sepsi - FC Viitorul 1-1 (0-1)

19 września na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbyło się starcie 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i FC Viitorul. Mecz zakończył się remisem 1-1.

A. Ciobanu 39'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Sepsi wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartkę dostał Boubacar Fofana z drużyny gospodarzy.

W 10. minucie Balázs Csiszér został zmieniony przez Radoslava Dimitrova. W 23. minucie kartką został ukarany Bryan Nouvier, zawodnik gospodarzy.

Nagle piłkarze FC Viitorul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Andrei Ciobanu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Viitorul.

Między 46. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Pavol Szafranko. Asystę zanotował Lóránd Fülöp.

W następstwie utraty gola trener FC Viitorul postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Andreia Ciobanu i na pole gry wprowadził napastnika Ștefana Bodișteanu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w jedenastce FC Viitorul doszło do zmiany. Alex Georgescu wszedł za Damiena Dussauta. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Alexandru Mățan, piłkarz FC Viitorul.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Radu Ștefăniță Boboc
10′ Balázs Csiszér
Damien Dussaut90′
Bogdan Alexandru Mitrea
Virgil Eugen Ghiță
70′ Florin Bogdan Ștefan
Sebastian Mladen
46′ Nicolae Carnat
Alexandru Irinel Mățan90′
46′ Adnan Aganović
Carlo Roberto Casap65′
2′ 46′ Boubacar Fofana
Andrei Virgil Ciobanu  39′ 89′
23′ 59′ Bryan Jerome Gilbert Nouvier
Cosmin Gabriel Matei82′
71′ Florin Flavius Purece
Gabriel Cristian Iancu
 84′ Pavol Szafranko
Kevin Luckassen
Roland Csaba Niczuly
Cătălin Vasile Căbuz
10′ Radoslav Bonchev Dimitrov
Bradley de Nooijer
Răzvan Tincu
Alin Dobrosavlevici
59′ István Sándor Fülöp
Alex Gabriel Georgescu90′
71′ Lóránd Levente Fülöp
José Miguel Castañeda Macho65′
Anass Achahbar
Ștefan Bodișteanu89′
Admir Bajrovic
George Dănuț Ganea
46′ Cătălin Gheorghiță Golofca
Alexi Paul Pitu
46′ Marius Ștefănescu

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Sepsi otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FC Viitorul w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.