Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - CFR 1907 Kluż 0-2 (0-1)

18 września na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się mecz 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i CFR Kluż. Starcie zakończyło się zwycięstwem CFR Kluż 2-0.

G. Debeljuh 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna CFR Kluż wygrała 18 razy i zanotowała siedem porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie Ionuț Zaharia został zmieniony przez Romaria Moise'a.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Astra: Denisowi Alibcowi w 31. i Ljubanowi Crepuli w 35. minucie.

W 45. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Astra Ljuban Crepulja. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CFR Kluż.

W 46. minucie Valentin Costache został zmieniony przez Michaëla Pereirę, co miało wzmocnić drużynę CFR Kluż. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaria Moise'a na Silviu Balaure'a w 59. minucie. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Graovaca z FC Astra, a w 60. minucie Gabriela Debeljuha z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 61. minucie spotkania, gdy Gabriel Debeljuh strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mario Rondón.

Po chwili trener CFR Kluż postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Debeljuha. Na boisko wszedł Jakub Vojtuš, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Cătălin Itu, Adrian Alexandru, Mario Rondón, na ich miejsce weszli: Claudiu Petrila, Damjan Đoković, Billel Omrani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takayukiego Sety, Mihaiego Raduta zajęli: Alexandru Dandea, Dragoș Gheorghe. Na siedem minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Jakubowi Vojtušowi z drużyny gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Paulo Vinícius de Souza Nascimento
58′ Daniel Graovac
Mário Jorge Malico Paulino
Risto Radunović
Mateo Sušić
82′ Mihai Radut
Valentin Ionuț Costache46′
45′ (samob.) 35′ Ljuban Crepulja
Adrian Constantin Alexandru Păun78′
82′ Takayuki Seto
Ovidiu Stefan Hoban
Kehinde Abdul Feyi Fatai
Cătălin Mihai Itu78′
31′ Denis Alibec
Mario Júnior Rondón Fernández90′
4′ Ionuț Andrei Zaharia
Gabriel Debeljuh  61′ 60′ 70′
Mihai Maximilian Popa
Otto Hindrich
82′ Alexandru Adrian Dandea
Mike Botuli Cestor
59′ Silviu Nicolae Balaure
Cristian Marian Manea
Gabriel Ștefan Șerban
Mihai Cătălin Bordeianu
82′ Dragoș Gheorghe
Damjan Đoković78′
George Cristian Merloi
Michaël Pereira46′
4′ 59′ Romario Florin Moise
Claudiu Adrian Mihai Petrila78′
Robert Riza
Billel Omrani90′
Albert Tivadar Stahl
Jakub Vojtuš70′ 83′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Jedenastka FC Astra zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół FC Astra wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.