Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: CS Universitatea - FC Astra 2-1 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 19 czerwca, jedenastka CS Universitatea wygrała z FC Astra 2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie.

R. Baicu 71'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka CS Universitatea wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valentina Gheorghego z FC Astra, a w 44. minucie Ștefana Vlădoiu z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna CS Universitatea rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ștefana Vlădoiu wszedł Bogdan Ilie. Trener FC Astra postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Alexandru Ionitę i na pole gry wprowadził napastnika Kehinde'a Fataiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mihaiego Raduta z FC Astra, a w 59. minucie Alexandru Mateiu z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Universitatea w 60. minucie spotkania, gdy Elvir Koljić zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexandru Cicâldău.

Po chwili trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Cristi Bărbuț, a murawę opuścił Andrei Ivan. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Constantinowi Dimie z FC Astra. W 70. minucie za Valentina Gheorghego wszedł Silviu Balaure.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Raoul Baicu, Takayuki Seto, a na ich miejsce weszli Albert Tivadar, Gabriel Simion.

Zawodnicy FC Astra odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie Raoul Baicu wyrównał wynik meczu.

Między 84. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Astra i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Elvir Koljić z CS Universitatea. Przy zdobyciu bramki asystował Ștefan Baiaram.

Minutę później w zespole FC Astra doszło do zmiany. Alexandru Dandea wszedł za Mihaiego Raduta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Risto Radunović86′
44′ 46′ Ștefan Marinel Vlădoiu
Gabriel Sebastian Tamaș85′
Alexandru Cicâldău
Alexandru Ionita53′
59′ 84′ Alexandru Mateiu
Albert Tivadar Stahl70′
77′ Dan Nistor
Mihai Radut57′ 90′
68′ Andrei Virgil Ivan
Ljuban Crepulja
 60′, 90′ Elvir Koljić
Valentin Gheorghe41′ 70′
84′ Mihai Valentin Mihăilă
Gabriel Bogdan Simion70′
Iulian Laurențiu Popescu
Mirel Georgian Bolboașă
Urosz Cosić
David Carneiro Dias Resende Bruno
46′ Bogdan Ilie Vătăjelu
Alexandru Adrian Dandea90′
Ionuţ Radu Mitran
Dinu Graur
68′ 84′ Cristi Marian Bărbuț
Silviu Nicolae Balaure70′
77′ Gustavo di Mauro Vagenin
Takayuki Seto70′ 84′
84′ Antoni Valeri Ivanov
Raoul Petre Baicu70′  71′
Kamer Adem Qaka
Constantin Valentin Budescu
84′ Ștefan Baiaram
Kehinde Abdul Feyi Fatai53′

Jedenastka CS Universitatea zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Astra, a w drugiej pięć. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.