Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bukareszt 1-3 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 21 września, jedenastka Gaz Metan przegrała z Dinamo 1-3 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş.

Juan Cámara 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Dinamo wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie Bogdan Jica zastąpił Nassera Chameda.

Na drugą połowę drużyna Dinamo wyszła w zmienionym składzie, za Ioana Borceę wszedł Borja Valle.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dinamo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alexander González. Asystę przy bramce zaliczył Juan Cámara.

Między 51. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Gaz Metan i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Gaz Metan: Nicolao Dumitru, Moussa Sanoh, a na ich miejsce weszli Tomáš Smola, Roberto Romeo. W 73. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Dinamo.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Dinamo, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie wynik na 0-2 podwyższył Deian Sorescu.

Chwilę później trener Dinamo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Deiana Sorescu. Na boisko wszedł Diego Fabbrini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Alexandru Răuță, piłkarz Dinamo. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Yuri, Mihai Velisar, a na ich miejsce weszli Lukas Droppa, Sergiu Ciocan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo w 83. minucie spotkania, gdy Juan Cámara zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Diego Fabbrini.

W 87. minucie w zespole Dinamo doszło do zmiany. Andrei Bani wszedł za Juana Cámarę.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił Nicolao Dumitru. Bramka padła po podaniu Mihaiego Velisara.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Yuri z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Dinamo: Cătălin Măgureanu, Ionuț Șerban, a na ich miejsce weszli Adam Nemec, Alexandru Răuță. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Tomás Mejías Osorio
58′ Ondřej Bačo
Alexander David González Sibulo  48′
Mihai Ionuţ Butean
Ricardo Florin Grigore
4′ Bogdan Cristian Jica
Ismael López Blanco
Ionuț Justinian Larie
Ante Puljić
59′ Roberto Romeo
Ioan Valentin Borcea46′
Răzvan Alin Trif
Juan Camara  83′ 87′
82′ Sergiu Robert Ciocan
Janusz Gol
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Alexandru Ilie Răuță80′ 90′
51′ 82′ Lukas Droppa
Deian Cristian Sorescu  74′ 73′ (k.) 79′
53′ 59′ Tomáš Smola
Adam Nemec64′ 90′
Razvan Neculaie Pleszca
René Román Hinojo
82′ 90′ Jefferson Yuri de Sousa Matias
Florin Bejan
Gabriel Rodrigues de Moura
Marco Ehmann
82′ Mihai Velisar
Andrei Ahmed Bani Mustafa87′
4′ Nasser Chamed
Geani Crețu
Paul Costeluș Costea
Ionuț Daniel Șerban90′
59′  89′ Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Diego Fabbrini79′
Yves Simon Pambou Loembet
Borja Valle Balonga46′
59′ Moussa Sanoh
Cătălin Ionuţ Măgureanu90′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Gaz Metan, a zawodnikom gości pokazał dwie.