Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: AFC UTA Arad - ACSM Politehnica Iași 2-3 (1-1)

20 września na Stadionul Francisc von Neuman odbyło się starcie 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC UTA Arad i CSM Politehnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CSM Politehnica 3-2.

R. Onea 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu CSM Politehnica.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AFC UTA Arad otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Ciprian Rus.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił Andrei Cristea. Asystę zaliczył Nicandro Hemsley.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicandra Hemsleya z CSM Politehnica, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Simona Rrumbullaku z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna AFC UTA Arad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Horę wszedł Vlad Morar. W 54. minucie Dragoș Tescan zastąpił Octaviana Ursu.

W 58. minucie kartką został ukarany Ciprian Rus, piłkarz gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Octavian Ursu wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC UTA Arad, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie meczu. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Ericowi z jedenastki gospodarzy.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CSM Politehnica doszło do zmiany. Doru Popadiuc wszedł za Andreia Cristeę. Chwilę później trener AFC UTA Arad postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Mariusa Tomozeiego. Na boisko wszedł Marian Pleașcă, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Ciprian Rus został zmieniony przez Alexandru Ionitę, co miało wzmocnić jedenastkę AFC UTA Arad. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicandra Hemsleya na Francisca Cristeę.

Zawodnicy CSM Politehnica nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 76. minucie Platini wyrównał wynik meczu.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 84. minucie wynik ustalił Răzvan Onea.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Franciscowi Cristei w 87. i Platiniemu w 90. minucie. W 88. minucie Valentin Buhăcianu został zmieniony przez Denisa Rusu, co miało wzmocnić drużynę AFC UTA Arad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Platiniego na Donalda Açkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Sorin Marian Bușu
64′ Erico Constantino da Silva
Marius Ovidiu Mihalache
45′ Simon Rrumbullaku
Răzvan Philippe Onea  84′
71′ Marius Ionuț Tomozei
Luís Carlos Almada Soares  76′ 90′ 90′
Neluț Stelian Roșu
Andreias Cristian Calcan
54′ Dragoș Sebastian Tescan
Nicandro Hemsley Breeveld41′ 75′
46′ Adrian Ioan Hora
Juan Pablo Passaglia
 28′ 58′ 71′ Ciprian Rus
Floriano Vanzo
88′ Valentin Buhăcianu
Daniel Gabriel Ciobanu
71′ Marian Pleașcă
Rodny Lopes Cabral
Mihovil-Jeronim Klapan
Donaldo Açka90′
54′  61′ Octavian Andrei Ursu
Francisc Ionuț Cristea75′ 87′
71′ Alexandru Ionita
Manuel Ignacio de Iriondo
46′ Vlad Călin Morar
Doru Popadiuc66′
88′ Denis Alex Rusu

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna CSM Politehnica w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.