Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - FC Academica Clinceni 0-1 (0-0)

18 czerwca na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbyło się starcie 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i FC Academica Clinceni. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Academica Clinceni 1-0.

F. Achim 77'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Andreiowi Cristei w 13. i Mariusowi Mihalache'owi w 44. minucie.

W 45. minucie Robert Ion zastąpił Eugeniu Cebotaru. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Eugeniu Cebotaru w 48. i Jakubowi Vojtušowi w 54. minucie. W 58. minucie w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Nicandro Hemsley wszedł za Manuela de Iriondo.

Po chwili trener CSM Politehnica postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ovidiu Horșię wszedł Rodny Cabral, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Kevin Luckassen wszedł za Michaela Omoha. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Academica Clinceni w tym sezonie, pojawił się Florin Achim, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie George'a Merloiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie Jakub Vojtuš został zmieniony przez Jovana Markovicia, co miało wzmocnić jedenastkę FC Academica Clinceni. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreia Cristeę na Mahamadou Habibou oraz Platiniego na Lucasa Chacanę.

Jedyną bramkę meczu dla FC Academica Clinceni zdobył Florin Achim w 77. minucie. Asystę zaliczył Jovan Marković.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Octavian Gabriel Vâlceanu
90′ Sorin Dănuț Șerban
Cristian Alexandru Albu86′
Cosmin Valentin Frăsinescu
Mihai Dobrescu
44′ Marius Ovidiu Mihalache
David Humanes Muñoz
65′ Michael Junior Omoh
Gabriel Eugen Matei
76′ Luís Carlos Almada Soares
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
58′ Manuel Ignacio de Iriondo
George Cristian Merloi72′
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Robert Andrei Ion45′
64′ Ovidiu Horșia
Denis Ventúra
86′ Juan Pablo Passaglia
Jakub Vojtuš54′ 72′
13′ 76′ Andrei Cristea
Florin Bejan
64′ Rodny Lopes Cabral
Giannis Kontoes
Răzvan Philippe Onea
Andrei Costin Șușu
58′ Nicandro Hemsley Breeveld
Eugeniu Cebotaru45′ 48′
76′ Lucas Nicolás Chacana
Bogdan Mihai Ilie
76′ Mahamadou Habib Habibou Bezannier
Jovan Marković72′
65′ Kevin Luckassen

Jeśli zespół CSM Politehnica nie wykorzystał 15 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Academica Clinceni wykorzystała wszystkie zmiany.