Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - AFC Botoşani 0-2 (0-2)

W meczu 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 29 lipca, jedenastka Steaua przegrała z Botoşani 0-2 (0-2). Mecz na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti obejrzało 3 174 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-29 19:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Widzów: 3174 | Arbiter: L. Ruşandu
H. Ongenda 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Steaua wygrał aż 11 razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie za Dennisa Mana wszedł Mihai Balasza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 18. minucie spotkania, gdy Razvan Andronic strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Stefan Ashkovski.

Zespół Steaua ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Botoşani, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Hervin Ongenda. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Stefan Ashkovski.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Enrikowi Papie z Botoşani. Była to 42. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Niestety w 68. minucie meczu Eduard Pap bramkarz Botoşani z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Hidajeta Hankiča - rezerwowego bramkarza jedenastki. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Steaua: Thierry'emu Moutinhowi w 71. i Răzvanowi Oaidzie w 90. minucie.

George Andrei Miron
90′ Răzvan Constantin Oaidă
Răzvan Andronic  18′ 74′
Ovidiu Marian Popescu
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Ionuț Daniel Vînă
Enriko Papa42′
16′ Dennis Man
Stefan Ashkovski
Florin Lucian Tănase
Reagy Baah Ofosu82′
Florinel Teodor Coman
Hervin Scicchitano Ongenda  40′
46′ Diogo Ferreira Salomo
Aristides Soiledis
Cristian Emanuel Balgradean
Hidajet Hankič68′
16′ 61′ Mihai Alexandru Balasza
Marcel Holzmann74′
46′ Claudiu Belu-Iordache
Alexandru Țigănașu
Laurenţiu Constantin Ardelean
Andrei Ovidiu Pițian82′
Ovidiu Ioan Perianu
Mario Ebenhofer
61′ 71′ Thierry Rua Moutinho
Eduard Marian Florescu
Adrian Romeo Niță
George Alexandru Cîmpanu

Zawodnicy Steaua otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.