Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: Sepsi - AFC Sibiu 1-1 (1-0)

W starciu 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna Sepsi zremisowała z AFC Sibiu 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe.

Yazalde 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka AFC Sibiu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Sepsi otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się István Fülöp. Przy zdobyciu bramki pomagał Pavol Szafranko.

W 35. minucie Ioan Dumiter został zmieniony przez Lóránda-Levente'a Fülöpa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sepsi.

Na drugą połowę jedenastka AFC Sibiu wyszła w zmienionym składzie, za Ionuța Stoicę wszedł Srdjan Luchin. Na murawie, jak to często zdarzało się AFC Sibiu w tym sezonie, pojawił się Sorin Bușu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Andreia Cordeę.

Drugą połowę zespół AFC Sibiu rozpoczął w zmienionym składzie, za Răzvana Dâlbeę wszedł Yazalde.

Drużyna AFC Sibiu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Yazalde. Asystę zaliczył Cristiano.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Sepsi: Lóránd-Levente Fülöp, Marius Ștefănescu, na ich miejsce weszli: Tomás Díaz, Nicolae Carnat. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriana Bălana, Petrișora Petrescu zajęli: Alin Dobrosavlevici, Daniel Tătar. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 85. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Romáriowi Piresowi i Gabrielowi Vaszvariemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Răzvan Adrian Dâlbea46′
 25′ István Sándor Fülöp
Lucian Mihai Dumitriu
85′ Gabriel Cristian Vaszvari
Petrișor Ionuț Petrescu88′
35′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Romário Santos Pires85′
Pavol Szafranko
Alexandru Ionuț Vodă
73′ Marius Ștefănescu
Alin Dobrosavlevici73′
73′ Nicolae Carnat
Srdjan Luchin46′
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Daniel Vasile Tătar88′
Stefan Dimitrov Velev
Lucian Buzan
73′ Tomás Díaz Grassano
Andrei Sîntean Mezin
35′ 73′ Lóránd Levente Fülöp
Yazalde Gomes Pinto46′  46′
Goran Karanović

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka AFC Sibiu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.