Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: FC Voluntari - Steaua Bukareszt 2-1 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 12 września, jedenastka FC Voluntari wygrała ze Steaua 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Anghel Iordănescu.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2020-09-12 20:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Arbiter: H. Mladinovici
D. Man 86'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna FC Voluntari wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Taktyka trenera zespołu FC Voluntari już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu FC Voluntari. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Voluntari w 28. minucie spotkania, gdy Sebastian Mailat strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Ion Gheorghe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cristian Costin z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Voluntari.

Na drugą połowę drużyna Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Mariusa Briceaga, Ionuța Vînę, Sergiu Bușa weszli Ionuț Panțîru, Darius Dumitru, Alexandru Buziuc.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Voluntari, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardinho. Bramka padła po podaniu Erica de Oliveiry.

W 70. minucie Iulian Cristea został zastąpiony przez Olimpiu Moruțana. W 84. minucie w drużynie FC Voluntari doszło do zmiany. Cosmin Achim wszedł za Răzvana Grădinaru.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Dennis Man. W zdobyciu bramki pomógł Olimpiu Moruțan.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Victor Rîmniceanu z FC Voluntari. Jedenastce Steaua zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Voluntari.

de Oliveira
90′ Victor Teodor Rîmniceanu
Andrei Daniel Vlad
Igor Armas
Marius Ionuț Briceag46′
Ionuț Balaur
Valentin Iulian Crețu
45′ Cristian Ionuț Costin
Iulian Lucian Cristea70′
 64′ 76′ Ricardo José Veiga Varzim Miranda
George Andrei Miron
Alexandru Nicolae Vlad
Ovidiu Marian Popescu
84′ Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Ionuț Daniel Vînă46′
 28′ 84′ Sebastian Árpád Mailat
Dennis Man  86′
Cristian Mihai Căpățînă
Sergiu Florin Buș46′
Ion Gheorghe
Florinel Teodor Coman
72′ Eric de Oliveira Pereira
Florin Lucian Tănase
Marcos Lavín Rodríguez
Răzvan Cristian Ducan
84′ Cosmin Florin Achim
Ionuț Constantin Panțîru46′
Milan Kocič
Darius Dumitru Olaru46′
Grégoire Puel
Ovidiu Horșia
76′ Claudiu Gabriel Borțoneanu
Robert Andrei Ion
72′ Pablo de Lucas Torres
Olimpiu Vasile Moruțan70′
Alexandru Mihai Ilie
Andrei Vlăduț Pandele
Vasile Fernando Mihai
Alexandru Daniel Buziuc46′
84′ Adelin Valentin Voinescu
Adrian Tabarcea Petre

Przewaga jedenastki Steaua w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Steaua żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.