Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: FC Voluntari - FC Astra Ploeszti 1-2 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 26 lipca, jedenastka FC Voluntari przegrała z FC Astra 1-2 (1-1). Mecz na Stadionul Anghel Iordănescu obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Bîrsan
V. Gheorghe 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna FC Voluntari wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Mihai Căpățînă dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Ion Gheorghe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Aïssie Laïdouniemu z zespołu gospodarzy. Była to 12. minuta meczu.

Zawodnicy FC Astra odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Denis Alibec.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Astra przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Valentin Gheorghe. Bramka padła po podaniu Florentina Mateiego.

W 60. minucie Cristian Costin został zmieniony przez Gabriela Deaca. W 64. minucie kartką został ukarany Constantin Dima, piłkarz FC Astra. W 69. minucie w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Mihai Radut wszedł za Florentina Mateiego.

Chwilę później trener FC Voluntari postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Aïssę Laïdouniego. Na boisko wszedł Doru Popadiuc, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Astra. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Daniel Graovac90′
60′ Cristian Ionuț Costin
Dinu Graur
Ricardo José Veiga Varzim Miranda
Risto Radunović
Alexandru Nicolae Vlad
Florentin Matei69′
 10′ Cristian Mihai Căpățînă
Ljuban Crepulja75′ 77′
Ion Gheorghe
Valentin Gheorghe  56′
Nicolás Martín Gorobsov
Gabriel Bogdan Simion
12′ 72′ Aïssa Bilal Laïdouni
Ionuț Ciprian Biceanu77′
60′ Gabriel Deac
Romario Florin Moise78′
Vlad Dumitru Mihalcea
Mihai Radut69′
72′ Doru Popadiuc
Albert Tivadar Stahl

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Voluntari, a piłkarzom gości wręczył cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół FC Astra w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.