Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: FC Viitorul Constanţa - ACSM Politehnica Iași 2-1 (1-1)

14 czerwca na Stadionul Central w Ovidiu odbyło się spotkanie 3. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i CSM Politehnica. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Viitorul 2-1.

J. Passaglia 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół FC Viitorul wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Viitorul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Andrei Ciobanu. Przy zdobyciu bramki asystował Gabriel Iancu.

Zawodnicy CSM Politehnica otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył Juan Passaglia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Vladowi Achimowi z zespołu gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FC Viitorul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Louisa Munteanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić George Ganea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Drugą połowę zespół FC Viitorul rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreia Arteana wszedł Malcom Edjouma.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Malcomowi Edjoumie z FC Viitorul. Po chwili trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Platini, a murawę opuścił Ovidiu Horșia. W 64. minucie kartką został ukarany Manuel de Iriondo, piłkarz CSM Politehnica.

W 65. minucie Radu Boboc został zmieniony przez Damiena Dussauta. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Nicandro Hemsley wszedł za Andreia Cristeę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie wynik ustalił Virgil Ghiță. Ponownie asystę zanotował Gabriel Iancu.

Między 77. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy CSM Politehnica: Manuel de Iriondo, Lucas Chacana, Michael Omoh, na ich miejsce weszli: Bourama Fomba, Rodny Cabral, Mahamadou Habibou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Iancu, Rivaldinha zajęli: Aurelian Chitu, Carlo Casap. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Viitorul i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Denis Rusu
65′ Radu Ștefăniță Boboc
Sorin Dănuț Șerban
Cristian George Ganea
Cosmin Valentin Frăsinescu80′
 72′ Virgil Eugen Ghiță
Marius Ovidiu Mihalache
Sebastian Mladen
Michael Junior Omoh80′
44′ Vlad Alexandru Achim
Manuel Ignacio de Iriondo64′ 79′
46′ Andrei Viorel Artean
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
 26′ 84′ Andrei Virgil Ciobanu
Ovidiu Horșia60′
77′ Gabriel Cristian Iancu
Juan Pablo Passaglia  37′
77′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Andrei Cristea67′
46′ George Dănuț Ganea
Lucas Nicolás Chacana79′
Árpád Ors György Tordai
Ștefan Târnovanu
65′ 90′ Damien Dussaut
Bourama Fomba79′
Paul Alexandru Iacob
Rodny Lopes Cabral79′
77′ Carlo Roberto Casap
Răzvan Philippe Onea
46′ 52′ Malcom Sylas Edjouma Laouari
Luís Carlos Almada Soares60′
Cosmin Gabriel Matei
Nicandro Hemsley Breeveld67′
77′ Aurelian Ionut Chitu
Doru Popadiuc
46′ Louis Munteanu
Mahamadou Habib Habibou Bezannier80′
Alexi Paul Pitu
Alexandru Iulian Zaharia

Drużyna FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom FC Viitorul, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.