Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: FC Politehnica Iași - FC Academica Clinceni 2-0 (0-0)

26 lipca na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbył się pojedynek 3. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i FC Academica Clinceni. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CSM Politehnica 2-0. Na stadionie stawiło się 3 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-26 17:00 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 3000 | Arbiter: C. Busi
ACSM Politehnica Iași
FC Academica Clinceni
2
0
O. Horșia 47'
A. Bălan 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna CSM Politehnica wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna CSM Politehnica wyszła w zmienionym składzie, za Vlada Danale'a wszedł Platini.

Wysiłki podejmowane przez zespół CSM Politehnica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Ovidiu Horșia. Przy strzeleniu gola pomógł Adrian Bălan.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Okanowi Chatziterzoglu z jedenastki gości. W 54. minucie Paul Paţurcă zastąpił Paula Parvulescu. Po chwili trener FC Academica Clinceni postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Jakuba Vojtuša. Na boisko wszedł Philippe Nsiah, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicandra Breevelda wszedł Marius Mihalache, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Bogdan Barbu wszedł za Vasile'a Olariu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSM Politehnica w 78. minucie spotkania, gdy Adrian Bălan zdobył z karnego drugą bramkę. W 80. minucie w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Andrei Cristea wszedł za Adriana Bălana.

W samej końcówce starcia arbiter ukarał kartką Bradleya Diallo, zawodnika CSM Politehnica. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Octavian Gabriel Vâlceanu
89′ Bradley Diallo
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
 47′ Ovidiu Horșia
Paul Ioan Paţurcă54′
46′ Vlad Andrei Danale
Vasile Olariu68′
65′ Nicandro Hemsley Breeveld
Adrian Gheorghe Șut
Florian Loshaj
Cristian Cosmin Dumitru
Juan Pablo Passaglia
Alexandru Daniel Buziuc
 78′ (k.) 80′ Adrian Ionuț Bălan
Jakub Vojtuš62′
Alberto Cobrea
Andrei Gabriel Ureche
65′ Marius Ovidiu Mihalache
Florin Vasile Achim
46′ Luís Carlos Almada Soares
Paul Ovidiu Parvulescu54′
80′ Andrei Cristea
Philippe Nsiah62′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.