Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 27 lipca, zespół Gaz Metan zremisował z Sepsi 1-1 (1-0). Mecz na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-27 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1000 | Arbiter: S. Antonie
CS Gaz Metan Mediaş
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
1
1
N. Chamed 34'
G. Karanović 67'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Istvana Fülöpa z Sepsi, a w 32. minucie Dariusa Olaru z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w 34. minucie spotkania, gdy Nasser Chamed strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gaz Metan.

Na drugą połowę drużyna Sepsi wyszła w zmienionym składzie, za Istvana Fülöpa wszedł Stefan Dimitrov. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Gaz Metan: Valentinowi Crețu w 53. i Neluţowi Roșu w 58. minucie.

Trener Sepsi postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Yasina Hameda i na pole gry wprowadził napastnika Gorana Karanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie za Ely'ego Fernandesa wszedł Roberto Romeo.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Goran Karanović. W zdobyciu bramki pomógł Nicolae Carnat.

W 68. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Dylanowi Floresowi z Sepsi. W 71. minucie Nasser Chamed został zmieniony przez Moussę Sanoh, co miało wzmocnić drużynę Gaz Metan. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Floresa na Marka Simonovskiego w 82. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Neluţ Roșu z Gaz Metan i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 58. minucie.

W 87. minucie żółtą kartkę dostał Gabriel Vaszvari, zawodnik gości. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Răzvan Popa wszedł za Dariusa Olaru. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Hrvoje Barišić
53′ Valentin Iulian Crețu
Radoslav Bonchev Dimitrov
Ionuț Justinian Larie
Florin Bogdan Ștefan
Mihai Velisar
Răzvan Tincu
 34′ 71′ Nasser Chamed
Nicolae Carnat
Lukas Droppa
Dylan Armando Flores Knowles68′ 82′
32′ 88′ Darius Dumitru Olaru
István Sándor Fülöp29′ 46′
58′ 86′ Neluț Stelian Roșu
Peter Gál-Andrezly
Sergiu Florin Buș
Yasin Hamed59′
63′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Gabriel Cristian Vaszvari87′
Ricardo Jorge Cecilia Batista
Béla Csongor Fejér
Marian Pleașcă
Szabolcs István Kilyén
88′ Răzvan Ștefan Popa
Hugo Jean Pascal Konongo
63′ Roberto Romeo
Stefan Dimitrov Velev46′
Paul Costeluș Costea
Goran Karanović59′  67′
Stephan Leonard Drăghici
Marko Simonovski82′
71′ Moussa Sanoh
Marius Ștefănescu

Zespół Sepsi zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.