Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - Steaua Bukareszt 1-0 (1-0)

14 czerwca na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbył się pojedynek 3. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i Steaua. Mecz zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 1-0.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2020-06-14 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: O. Hategan
CFR 1907 Kluż
Steaua Bukareszt
1
0
Ovidiu Popescu 23' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż 14 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Steaua Ovidiu Popescu.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Ciprianowi Deacowi z drużyny gospodarzy. Trener Steaua wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ionuța Vînę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lucian Filip. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Steaua: Florinowi Tănase'owi w 37. minucie i Dragoșowi Nedelcu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CFR Kluż.

Trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Constantin Păun, a murawę opuścił Valentin Costache. W tej samej minucie Billel Omrani zastąpił Maria Rondóna.

Od 62 minuty boisko opuścili piłkarze CFR Kluż: Cătălin Itu, Ciprian Deac, Damjan Đoković, na ich miejsce weszli: Claudiu Petrila, Alexandru Chipciu, Luís Aurélio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ionuța Vîny, Răzvana Oaidy, Dragoșa Nedelcu zajęli: Olimpiu Moruțan, Adrian Tabarcea, George Miron. Między 72. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrei Daniel Vlad
75′ Andrei Andonie Burcă
Lucian Ionuț Filip33′
29′ 84′ Ciprian Ioan Deac
Dragoș Ionuț Nedelcu45′ 90′
59′ Valentin Ionuț Costache
Răzvan Constantin Oaidă62′
72′ Mihai Cătălin Bordeianu
Ovidiu Marian Popescu 23′ (samob.)
85′ Damjan Đoković
Dennis Man
67′ Cătălin Mihai Itu
Florin Lucian Tănase37′
59′ Billel Omrani
Olimpiu Vasile Moruțan62′
59′ 84′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Andrei Vlăduț Pandele
84′ Alexandru Chipciu
Ovidiu Ioan Perianu
85′ Luís Miguel Coimbra Aurélio
Ionuț Daniel Vînă33′ 62′
67′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Cristian Cosmin Dumitru
Lacina Emeghara Traoré
Adrian Romeo Niță
59′ 89′ Mario Júnior Rondón Fernández
Adrian Tabarcea Petre62′

Przewaga drużyny Steaua w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej cztery. Piłkarze Steaua obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół CFR Kluż w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.