Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - Dinamo Bukareszt 1-0 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 27 lipca, zespół CFR Kluż wygrał z Dinamo 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce obejrzało 5 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-27 20:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 5000 | Arbiter: A. Chivulete
CFR 1907 Kluż
Dinamo Bukareszt
1
0
Omrani 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół CFR Kluż wygrał 21 razy i zanotował 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Giedriusowi Arlauskisowi z CFR Kluż.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół CFR Kluż wyszedł w zmienionym składzie, za Cătălina Itu wszedł Billel Omrani. Także w zespole Dinamo w czasie przerwy zaszły zmiany, za Filipa Mrzljaka wszedł Kévin Bru. Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Valentin Costache, piłkarz gospodarzy.

W 63. minucie Michaël Pereira został zmieniony przez Sebastiana Mailata. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CFR Kluż: Ovidiu Hobanowi w 66. i Sebastianowi Mailatowi w 73. minucie. W 78. minucie w drużynie Dinamo doszło do zmiany. Andreas Mihaiu wszedł za Roberta Moldoveanu.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Billel Omrani dla zespołu CFR Kluż. Bramka padła w tej samej minucie. W następstwie utraty bramki trener Dinamo postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Ioana Filipa i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Popę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W samej końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sebastian Mailat z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 73. minucie. Niedługo później trener CFR Kluż postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Constantina Păuna wszedł Andrei Burcă, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Itu
11′ Giedrius Arlauskis
Gabriel Rodrigues de Moura
63′ Michaël Pereira
Deian Cristian Sorescu
60′ Valentin Ionuț Costache
Ioan Constantin Filip85′
90′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Filip Mrzljak46′
Luís Miguel Coimbra Aurélio
Alexandru Ilie Răuță
66′ Ovidiu Stefan Hoban
Mattia Montini
46′ Cătălin Mihai Itu
Robert Marian Moldoveanu78′
Cosmin Andrei Vâtcă
Cătălin George Straton
90′ Andrei Andonie Burcă
Denis Ciobotariu
Mateo Sušić
Linas Klimavičius
63′ 73′ 89′ Sebastian Árpád Mailat
Kévin Bru46′
Claudiu Adrian Mihai Petrila
Geani Crețu
Yacouba Sylla
Andreas Mircea Mihaiu78′
46′  83′ (k.) Billel Omrani
Daniel Iliuță Popa85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Dinamo żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył cztery żółte i jedną czerwoną.