Liga rumuńska - 26. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bukareszt 1-0 (1-0)

23 lutego na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się starcie 26. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i Dinamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Gaz Metan 1-0. Pojedynek obejrzało 8 000 widzów.

26. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-23 15:30 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 8000 | Arbiter: I. Kovacs
CS Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bukareszt
1
0
N. Dumitru 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Dinamo wygrał aż 19 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Sergiu Ciocan został zmieniony przez Nassera Chameda.

W 12. minucie kartkę dostał Adrian Hora z drużyny gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Nicolao Dumitru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Ionuț Larie.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Szabolcsowi Kilyenowi, piłkarzowi Dinamo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gaz Metan.

Trener Gaz Metan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ely'ego Fernandesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adrian Hora. W 55. minucie Daniel Popa został zmieniony przez Valentina Lazăra, co miało wzmocnić drużynę Dinamo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolao Dumitru na Gabriela Mourę.

W 65. minucie kartkę dostał Valentin Lazăr, zawodnik gości. Chwilę później trener Dinamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Robert Moldoveanu, a murawę opuścił Ahmed Bani. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w zespole Dinamo doszło do zmiany. Lukas Skovajsa wszedł za Deiana Sorescu. W drugiej połowie nie padły gole.

Ciocan
89′ Razvan Neculaie Pleszca
Riccardo Piscitelli
90′ Mihai Ionuţ Butean
Diego Fabbrini
 14′ 58′ Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Ioan Constantin Filip
Sergiu Florin Buș
Filip Mrzljak
12′ 46′ Adrian Ioan Hora
Deian Cristian Sorescu75′ 82′
6′ Sergiu Robert Ciocan
Daniel Iliuță Popa55′
Ricardo Jorge Cecilia Batista
Cătălin George Straton
Răzvan Ștefan Popa
Kristián Koštrna
58′ 90′ Gabriel Rodrigues de Moura
Lukas Skovajsa82′
6′ Nasser Chamed
Valentin Marius Lazăr55′ 65′
Stephan Leonard Drăghici
Alexandru Ilie Răuță
Neluț Stelian Roșu
Robert Marian Moldoveanu66′
46′ Ely Ernesto Lopes Fernandes

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Gaz Metan w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.