Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I: FC Academica Clinceni - CS Gaz Metan Mediaş 2-3 (1-2)

15 lutego na Stadionul Clinceni - Arena 1 odbyło się spotkanie 25. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Academica Clinceni i Gaz Metan. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gaz Metan 3-2. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

25. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-15 13:30 | Stadion: Stadionul Clinceni | Widzów: 400 | Arbiter: A. Cojocaru
S. Buș 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Gaz Metan.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FC Academica Clinceni otworzyli wynik. W trzeciej minucie Jakub Vojtuš dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł George Merloi.

W dziewiątej minucie za Sergiu Ciocana wszedł Nasser Chamed.

Zawodnicy Gaz Metan odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nasser Chamed. Asystę przy bramce zaliczył Boubacar Fofana.

Prawie natychmiast Adrian Hora wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, strzelając kolejnego gola w 41. minucie meczu. Asystę zanotował Nasser Chamed.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Sergiu Buș. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Nicolao Dumitru.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Nicolao Dumitru, zawodnika gości. Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Robert Ion, a murawę opuścił Alexandru Buziuc. W 64. minucie kartkę dostał Adrian Hora z drużyny gości.

Kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mickaëla Diakotę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nicolao Dumitru. W 65. minucie Adrian Şut został zmieniony przez Denisa Ventúrę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Academica Clinceni. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Horę na Gabriela Mourę w 78. minucie. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mihaiego Dobrescu z FC Academica Clinceni, a w 80. minucie Boubacara Fofanę z drużyny przeciwnej.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jakub Vojtuš z FC Academica Clinceni. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Florin Achim wszedł za Eugeniu Cebotaru.

W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Razvanowi Pleszcy z Gaz Metan. Jedenastce FC Academica Clinceni zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Gaz Metan.

Mihai Ionuţ Butean
67′ Mihai Dobrescu
Ionuț Justinian Larie
David Humanes Muñoz
Răzvan Ștefan Popa
Giannis Kontoes
Mihai Velisar
83′ Eugeniu Cebotaru
Lukas Droppa
George Cristian Merloi
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso51′ 65′
65′ Adrian Gheorghe Șut
Boubacar Fofana80′
Sofien Moussa
Sergiu Florin Buș  49′
52′ Alexandru Daniel Buziuc
Adrian Ioan Hora  41′ 64′ 78′
 3′, 82′ (k.) Jakub Vojtuš
Sergiu Robert Ciocan9′
Octavian Gabriel Vâlceanu
Ricardo Jorge Cecilia Batista
83′ Florin Vasile Achim
Thomas Juel-Nielsen
Cristian Alexandru Albu
Gabriel Rodrigues de Moura78′
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
Nasser Chamed9′  36′
52′ Robert Andrei Ion
Mickaël Diakota65′
Paul Ovidiu Parvulescu
Stephan Leonard Drăghici
65′ Denis Ventúra
Ely Ernesto Lopes Fernandes

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Gaz Metan, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Academica Clinceni, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.