Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - FC Astra Ploeszti 2-0 (0-0)

1 lutego na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbył się pojedynek 23. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinamo i FC Astra. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo 2-0. Na stadionie zasiadło 2 816 widzów.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-01 19:00 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 2816 | Arbiter: O. Hategan
Dinamo Bukareszt
FC Astra Ploeszti
2
0
S. Perović 65'
R. Grigore 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań drużyna FC Astra wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo w 65. minucie spotkania, gdy Slavko Perović strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ionut Biceanu, a murawę opuścił Gabriel Simion. W 69. minucie David Bruno został zmieniony przez Juliena Bègue'a.

Drużyna FC Astra ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik ustalił Ricardo Grigore. Przy strzeleniu gola asystował Deian Sorescu.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukasa Skovajsę z Dinamo, a w 82. minucie Denisa Alibca z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Gabriel Enache wszedł za Kehinde'a Fataiego. Chwilę później trener Dinamo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Slavka Perovicia. Na boisko wszedł Daniel Popa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Dinamo: Valentin Lazăr, Robert Moldoveanu, a na ich miejsce weszli Andreas Mihaiu, Diego Fabbrini. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

David Beniamin Lazar
 73′ Ricardo Florin Grigore
David Carneiro Dias Resende Bruno69′
Kristián Koštrna
Constantin Cristian Dima
Mihai Cristian Popescu
Daniel Graovac11′
80′ Lukas Skovajsa
Risto Radunović22′
90′ Diego Fabbrini
Gabriel Sebastian Tamaș
90′ Andreas Mircea Mihaiu
Kehinde Abdul Feyi Fatai87′
 65′ (k.) 89′ Slavko Perović
Ionuț Ciprian Biceanu66′
90′ Valentin Marius Lazăr
Gabriel Nicolae Enache87′
90′ Robert Marian Moldoveanu
Albert Tivadar Stahl
89′ Daniel Iliuță Popa
Julien Antoine Bègue69′

Jedenastka FC Astra miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Astra przyznał cztery.