Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I: CS Universitatea - Gaz Metan 3-1 (2-1)

31 stycznia na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbyło się starcie 23. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i Gaz Metan. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Universitatea 3-1. Pojedynek obejrzało 12 926 widzów.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2020-01-31 19:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 12926 | Arbiter: M. Avram
M. Constantin 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół CS Universitatea wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Universitatea w siódmej minucie spotkania, gdy Alexandru Cicâldău strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Valentin Mihăilă.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Martica z CS Universitatea, a w 22. minucie Neluţa Roșu z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Gaz Metan ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie Alexandru Cicâldău ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Między 30. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gaz Metan i jedną drużynie przeciwnej. W 37. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Marius Constantin. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 40. minucie arbiter pokazał kartkę Nicolao Dumitru z Gaz Metan.

Na murawie, jak to często zdarzało się Gaz Metan w tym sezonie, pojawił się Roberto Romeo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Gabriela Mourę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Drugą połowę zespół Gaz Metan rozpoczął w zmienionym składzie, za Stephana Drăghiciego wszedł Ely Fernandes.

W 59. minucie kartkę dostał Mihai Velisar, zawodnik Gaz Metan. W 60. minucie Luis Nițu został zastąpiony przez Elvira Koljicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Urosz Cosić wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Universitatea, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie spotkania. W 73. minucie arbiter przyznał kartkę Valentinowi Mihăili z jedenastki gospodarzy.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Mihai Butean wszedł za Roberta Romea. Chwilę później trener CS Universitatea postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bogdana Vătăjelu wszedł Nicușor Bancu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Sergiu Bușowi, piłkarzowi gości.

W doliczonej drugiej minucie starcia w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Antoni Ivanov wszedł za Dan Nistora. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Marius Marcel Constantin  37′ (k.)
 62′ Urosz Cosić
Ionuț Justinian Larie
86′ Bogdan Ilie Vătăjelu
Gabriel Rodrigues de Moura31′ 46′
16′ Ivan Martić
Mihai Velisar59′
 7′, 26′ 30′ Alexandru Cicâldău
Stephan Leonard Drăghici46′
Alexandru Mateiu
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso40′
90′ Dan Nistor
Boubacar Fofana
Andrei Virgil Ivan
Neluț Stelian Roșu22′
60′ Luis Emanuel Nițu
Sergiu Florin Buș87′
73′ Mihai Valentin Mihăilă
Adrian Ioan Hora31′
Iulian Laurențiu Popescu
Ricardo Jorge Cecilia Batista
86′ Nicușor Silviu Bancu
Mihai Ionuţ Butean82′
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
Răzvan Ștefan Popa
Cristi Marian Bărbuț
Roberto Romeo46′ 82′
90′ Antoni Valeri Ivanov
Lukas Droppa
Ștefan Baiaram
Ely Ernesto Lopes Fernandes46′
60′ Elvir Koljić
Sergiu Robert Ciocan

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny CS Universitatea, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.