Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - Steaua Bukareszt 1-0 (0-0)

W meczu 23. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 2 lutego, drużyna CFR Kluż wygrała ze Steaua 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce obejrzało 9 800 widzów.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-02 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 9800 | Arbiter: I. Kovacs
CFR 1907 Kluż
Steaua Bukareszt
1
0
Paulo Vinícius 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 14 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Billel Omrani z CFR Kluż. Była to 30. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna Steaua rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Momčilovicia wszedł Darius Olaru. W 60. minucie Cătălin Itu został zastąpiony przez Ovidiu Hobana.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dennisowi Manowi i Damjanowi Đokoviciowi. Po chwili trener CFR Kluż postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Billela Omraniego. Na boisko wszedł Mario Rondón, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Steaua: Dariusowi Olaru w 73. i Valentinowi Crețu w 77. minucie.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bogdan Planić osłabiając tym samym drużynę gości. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Florinel Coman, zawodnik Steaua.

Wysiłki podejmowane przez zespół CFR Kluż w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Paulo Vinicius.

W 82. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ciprianowi Deacowi z drużyny gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Claudiu Petrila wszedł za Valentina Costache'a. A kibice Steaua nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harlema-Eddego Gnohérégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Florinel Coman.

Iulian Lucian Cristea
 79′ Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Marko Momčilović46′
Mário Jorge Malico Paulino
Bogdan Planić77′
82′ Ciprian Ioan Deac
Olimpiu Vasile Moruțan
84′ Valentin Ionuț Costache
Dragoș Ionuț Nedelcu
Mihai Cătălin Bordeianu
Răzvan Constantin Oaidă
64′ Damjan Đoković
Dennis Man64′
60′ Cătălin Mihai Itu
Florin Lucian Tănase
30′ 72′ Billel Omrani
Darius Dumitru Olaru46′ 73′
60′ Ovidiu Stefan Hoban
Lucian Ionuț Filip
84′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Ionuț Daniel Vînă
72′ Mario Júnior Rondón Fernández
Harlem-Eddy Gnohéré85′
Marius George Țucudean
Adrian Popa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Steaua w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.