Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - FC Viitorul Constanţa 1-2 (1-0)

W starciu 23. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 3 lutego, drużyna CSM Politehnica przegrała z FC Viitorul 1-2 (1-0). Mecz na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach obejrzało 2 100 widzów.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-03 19:00 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 2100 | Arbiter: M. Bîrsan
G. Iancu 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka FC Viitorul wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Michael Omoh wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSM Politehnica , strzelając gola w drugiej minucie spotkania. Asystę zanotował Ovidiu Horșia.

Między dziewiątą a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CSM Politehnica.

Drugą połowę zespół FC Viitorul rozpoczął w zmienionym składzie, za Aureliana Chitu wszedł Jacques Zoua. W 59. minucie w drużynie FC Viitorul doszło do zmiany. Damien Dussaut wszedł za Sebastiana Mladena.

W tej samej minucie za Lucasa Chacanę wszedł Nicandro Breeveld. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Viitorul doszło do zmiany. Vlad Achim wszedł za Radu Boboca. A trener CSM Politehnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreia Cristeę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kevin Luckassen.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Viitorul w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Jacques Zoua.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Viitorul w 85. minucie spotkania, gdy Gabriel Iancu zdobył drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jacques Zoua.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Alexandru Zaharia wszedł za Ovidiu Horșię. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Viitorul: Cătălinowi Căbuzowi i Gabrielowi Iancu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Cristian George Ganea
 2′ Michael Junior Omoh
Virgil Eugen Ghiță
Manuel Ignacio de Iriondo
Sebastian Mladen15′ 59′
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Andrei Viorel Artean
88′ Ovidiu Horșia
Andrei Virgil Ciobanu
9′ Juan Pablo Passaglia
Gabriel Cristian Iancu  85′ 90′
33′ 74′ Kevin Luckassen
Rivaldinho
59′ Lucas Nicolás Chacana
Paul Alexandru Iacob
59′ Nicandro Hemsley Breeveld
Vlad Alexandru Achim68′
Doru Popadiuc
Marco Dulca
74′ Andrei Cristea
Cosmin Gabriel Matei
88′ Alexandru Iulian Zaharia
Jacques Zoua Daogari46′  80′

Jedenastka FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Viitorul pokazał trzy.