Liga rumuńska - 22. kolejka Ligi I: Steaua - CS Universitatea 2-0 (2-0)

W spotkaniu 22. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 22 grudnia, zespół Steaua zwyciężył z CS Universitatea 2-0 (2-0). Mecz na Arena Naţională w Bukareszcie obejrzało 13 210 widzów.

22. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-22 19:00 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 13210 | Arbiter: M. Bîrsan
Steaua Bukareszt
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
2
0
D. Man 41'
F. Coman 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Aristides Soiledis zastąpił Luciana Filipa.

A trener CS Universitatea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Bărbuţa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nicușor Bancu. W 20. minucie kartką został ukarany Alexandru Cicâldău, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 41. minucie spotkania, gdy Dennis Man strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Olimpiu Moruţan.

Jedenastka CS Universitatea ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Florinel Coman. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Asystę zanotował Dennis Man.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Iulian-Laurenţiu Popescu z CS Universitatea. W trzeciej minucie doliczonego czasu karnego dla Steaua nie wykorzystał Florin Tănase strzelając obok bramki. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Florin Tănase z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ionuț Vînă, a murawę opuścił Florin Tănase.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Steaua i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie w drużynie Steaua doszło do zmiany. Adrian Hora wszedł za Olimpiu Moruţana.

Urosz Cosić59′
12′ Aristides Soiledis
Bogdan Ilie Vătăjelu
80′ 83′ Olimpiu Vasile Moruțan
Ștefan Marinel Vlădoiu71′
Ovidiu Marian Popescu
Alexandru Cicâldău20′
 41′ 81′ Dennis Man
Goran Zakarić
45′ (k.) 70′ 73′ Florin Lucian Tănase
Andrei Virgil Ivan
 45′ Florinel Teodor Coman
Mihai Valentin Mihăilă
Andrei Daniel Vlad
Andrei Daniel Marinescu
Cristian Marian Manea
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
12′ Lucian Ionuț Filip
Alexandru Matel71′
Dragoș Ionuț Nedelcu
Cristi Marian Bărbuț18′
73′ Ionuț Daniel Vînă
Antoni Valeri Ivanov59′
Harlem-Eddy Gnohéré
Alexandru Mateiu
83′ 90′ Adrian Ioan Hora
Ștefan Baiaram

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CS Universitatea przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.