Liga rumuńska - 22. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa 1-0 (0-0)

W spotkaniu 22. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 20 grudnia, zespół Gaz Metan wygrał z FC Viitorul 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş obejrzało 1 000 widzów.

22. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-20 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1000 | Arbiter: I. Kovacs
CS Gaz Metan Mediaş
FC Viitorul Constanţa
1
0
N. Chamed 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół FC Viitorul wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gaz Metan oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Marian Pleaşcă został zmieniony przez Roberta Romea. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A kibice FC Viitorul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Louisa Munteanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić George Ganea. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Sebastianowi Mladenowi z zespołu gości. Była to 57. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Nasser Chamed dla drużyny Gaz Metan. Bramka padła w tej samej minucie. Niedługo później trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ely Fernandes, a murawę opuścił Nicolao Dumitru.

W 76. minucie Rivaldinho został zmieniony przez Jacques'a Zouę, a za Bradleya de Nooijera wszedł na boisko Steliano Filip, co miało wzmocnić jedenastkę FC Viitorul. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neluţa Roșu na Lukasa Droppę.

Bradley de Nooijer77′
45′ Marian Pleașcă
Virgil Eugen Ghiță22′
Mihai Velisar
Sebastian Mladen57′
 57′ Nasser Chamed
Andrei Virgil Ciobanu
68′ Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Vlad Alexandru Achim
Darius Dumitru Olaru
Lyes Hafid Houri
15′ Boubacar Fofana
Bogdan Ionuț Țîru
78′ Neluț Stelian Roșu
Rivaldinho76′
10′ Sergiu Florin Buș
George Dănuț Ganea21′ 46′
Ricardo Jorge Cecilia Batista
Alexandru Buzbuchi
Răzvan Ștefan Popa
Steliano Filip77′
45′ Roberto Romeo
Paul Alexandru Iacob
Răzvan Alin Trif
Andrei Viorel Artean
Stephan Leonard Drăghici
Marco Dulca
78′ Lukas Droppa
Louis Munteanu46′
68′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Jacques Zoua Daogari76′

Przewaga drużyny FC Viitorul w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.