Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - FC Astra Ploeszti 2-0 (1-0)

16 grudnia na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbyło się starcie 21. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i FC Astra. Mecz zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 2-0. Pojedynek obejrzało 6 500 widzów.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-16 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 6500 | Arbiter: I. Kovacs
CFR 1907 Kluż
FC Astra Ploeszti
2
0
A. Burcă 23'
G. Kitanov 84' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna CFR Kluż wygrała 16 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania żółtą kartkę dostał Valentin Gheorghe z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w 23. minucie spotkania, gdy Andrei Burcă strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Valentin Costache.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela Simiona, zawodnika FC Astra. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CFR Kluż.

Kibice FC Astra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oumare'a Tounkarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Constantin Dima. W 57. minucie za Cătălina Itu wszedł Mihai Bordeianu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Julien Bègue wszedł za Mihaiego Raduta. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Astra: Julienowi Bègue'owi w 63. i Gabrielowi Tamaşowi w 66. minucie. Po chwili trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Billel Omrani, a murawę opuścił Constantin Păun.

W tej samej minucie w zespole FC Astra doszło do zmiany. Alexandru Dandea wszedł za Daniela Graovaca. W 81. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Constantinowi Budescu z FC Astra. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Constantin Budescu z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie.

W 84. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Astra Georgi Kitanov. W 87. minucie w drużynie CFR Kluż doszło do zmiany. Claudiu Petrila wszedł za Valentina Costache'a.

W doliczonym czasie gry żółte kartki otrzymał Mihai Bordeianu, Giedrius Arlauskis z CFR Kluż i Alexandru Dandea z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Budescu
90′ Giedrius Arlauskis
Georgi Georgiev Kitanov 84′ (samob.)
 23′ Andrei Andonie Burcă
Gabriel Sebastian Tamaș66′
72′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Mihai Radut61′
87′ Valentin Ionuț Costache
Ljuban Crepulja
Juan Emmanuel Culio
Gabriel Nicolae Enache
Ovidiu Stefan Hoban
Valentin Gheorghe3′
57′ Cătălin Mihai Itu
Alexandru Adrian Dandea72′ 90′
57′ 90′ Mihai Cătălin Bordeianu
Ionuț Ciprian Biceanu
Michaël Pereira
Florentin Matei
87′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Julien Antoine Bègue61′ 63′
72′ Billel Omrani
Oumare Tounkara46′

Zawodnicy FC Astra dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.