Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I: CF Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt Sibiu 1-1 (0-1)

W spotkaniu 21. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 15 grudnia, zespół CF Chindia Târgovişte zremisował z AFC Sibiu 1-1 (0-1). Mecz na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti obejrzało 400 widzów.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-15 17:00 | Stadion: Stadionul Ilie Oană | Widzów: 400 | Arbiter: A. Comănescu
CF Chindia Târgovişte
AFC Hermannstadt Sibiu
1
1
L. Mihai 76'
P. Petrescu 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka AFC Sibiu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Sibiu w 24. minucie spotkania, gdy Petrișor Petrescu strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Na murawie, jak to często zdarzało się AFC Sibiu w tym sezonie, pojawił się Sorin Bușu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 29. minucie Luciana Buzana. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Raul Opruţ z zespołu gości. Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AFC Sibiu.

W 50. minucie Raul Opruţ zastąpił Andreia Cordeę. Między 52. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AFC Sibiu i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener CF Chindia Târgovişte postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Andrei Burlacu, a murawę opuścił Cristian Neguţ. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Liviu Mihai. W 78. minucie w drużynie AFC Sibiu doszło do zmiany. Lucian Dumitriu wszedł za Răzvana Dâlbeę.

Między 85. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AFC Sibiu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Figueiredo Cristiano
58′ Alexandru Constantin Benga
Srdjan Luchin
Mihai Daniel Leca
Raul Marian Opruț38′ 50′
90′ Marius Mădălin Martac
Lucian Buzan29′
65′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Răzvan Adrian Dâlbea78′
59′ Cristian Georgian Cherchez
Daniel Offenbacher
76′ Cristian Daniel Neguț
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
58′  76′ (k.) Liviu Ionuț Mihai
Lucian Mihai Dumitriu78′
76′ Andrei Burlacu
Andrei Ioan Cordea50′ 85′
59′ Josip Ivančić
Stjepan Plazonja

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.