Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół CSM Politehnica przegrał z Gaz Metan 1-2 (0-0). Mecz na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach obejrzało 800 widzów.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-14 14:00 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 800 | Arbiter: H. Fesnic
ACSM Politehnica Iași
CS Gaz Metan Mediaş
1
2
A. Bălan 55'
M. Constantin 76',85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Gaz Metan wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Gaz Metan próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Od 32. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Cosminowi Frăsinescu, piłkarzowi CSM Politehnica. W tej samej minucie trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adrian Bălan, a murawę opuścił Andrei Cristea. Adrian Bălan nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Dopiero w drugiej połowie Adrian Bălan wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSM Politehnica, zdobywając bramkę w 55. minucie spotkania. Kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Neluţa Roșu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mickaël Diakota. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 65. minucie Nicandro Breeveld zastąpił Francisca Cristeę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Adrian Bălan z CSM Politehnica. W 72. minucie w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Nasser Chamed wszedł za Nicolao Dumitru. W 76. minucie Marius Constantin wyrównał wynik meczu z karnego.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Ovidiu Horșia wszedł za Doru Popadiuca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gaz Metan w 85. minucie spotkania, gdy Marius Constantin strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Gaz Metan: Nasserowi Chamedowi w 87. i Dariusowi Olaru w 88. minucie.

W tej samej minucie w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Răzvan Popa wszedł za Dariusa Olaru. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Razvan Neculaie Pleszca
34′ Bradley Diallo
Marius Marcel Constantin  76′ (k.), 85′ (k.)
52′ Cosmin Valentin Frăsinescu
Mickaël Diakota32′ 57′
45′ 65′ Nicandro Hemsley Breeveld
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso72′
Florian Loshaj
Darius Dumitru Olaru88′ 88′
Juan Pablo Passaglia
Boubacar Fofana
78′ Doru Popadiuc
Sergiu Florin Buș
52′ Andrei Cristea
Răzvan Alin Trif
65′ Francisc Ionuț Cristea
Nasser Chamed72′ 87′
78′ Ovidiu Horșia
Paul Costeluș Costea
52′  55′ 67′ Adrian Ionuț Bălan
Neluț Stelian Roșu57′

Zespół Gaz Metan był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Gaz Metan dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.