Liga rumuńska - 20. kolejka Ligi I: CF Chindia Târgovişte - ACSM Politehnica Iași 2-1 (0-0)

W starciu 20. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna CF Chindia Târgovişte zwyciężyła z CSM Politehnica 2-1 (0-0). Mecz na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti obejrzało 450 widzów.

20. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-07 17:00 | Stadion: Stadionul Ilie Oană | Widzów: 450 | Arbiter: R. Petrescu
Platini 46'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie zespół CSM Politehnica pokazał swoją wyższość. W 46. minucie Platini dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Loshaj.

W 56. minucie Ioan Dumiter został zmieniony przez Francka Yameogo. A trener CSM Politehnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Doru Popadiuca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Cosmin Bîrnoi.

Piłkarze CF Chindia Târgovişte odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel Florea. Przy strzeleniu gola asystował Mihai Leca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CF Chindia Târgovişte w 62. minucie spotkania, gdy Cristian Cherchez strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Franck Yameogo.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicandra Breevelda z CSM Politehnica, a w 67. minucie Denisa Dumitrașcu z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole CSM Politehnica doszło do zmiany. Rodny Cabral wszedł za Răzvana Oneę. Po chwili trener CF Chindia Târgovişte postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Chercheza. Na boisko wszedł Josip Ivančić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Ovidiu Bic został zmieniony przez Vadima Raţę, co miało wzmocnić jedenastkę CF Chindia Târgovişte. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Passaglię na Adriana Bălana. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Neguț
84′ Mihai Marian Aioani
Denis Rusu
Alexandru Constantin Benga
Cosmin Valentin Frăsinescu
67′ Denis Constantin Dumitrașcu
Răzvan Philippe Onea67′
Mihai Daniel Leca
Andrei Radu
Marius Mădălin Martac
Luís Carlos Almada Soares  46′
75′ Ovidiu Alexandru Bic
Cosmin Marian Bîrnoi59′
85′ Daniel Ionuț Novac
Francisc Ionuț Cristea
56′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Nicandro Hemsley Breeveld63′
 62′ 73′ Cristian Georgian Cherchez
Florian Loshaj
 59′ Daniel Constantin Florea
Juan Pablo Passaglia77′
89′ Cristian Daniel Neguț
Rodny Lopes Cabral67′
75′ 90′ Vadim Raţă
Ovidiu Horșia
73′ Josip Ivančić
Doru Popadiuc59′
56′ Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Adrian Ionuț Bălan77′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom CF Chindia Târgovişte, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.