Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - FC Viitorul Constanţa 3-0 (1-0)

W starciu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Steaua zwyciężył z FC Viitorul 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Arena Naţională w Bukareszcie.

I. Vînă 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Steaua wygrała 18 razy i zanotowała pięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w drugiej minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dennis Man.

Jedyną kartkę w meczu dostał Aurelian Chitu z drużyny gości. Była to 26. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Steaua.

Drugą połowę zespół Steaua rozpoczął w zmienionym składzie, za Olimpiu Moruțana wszedł Darius Dumitru.

W 50. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Viitorul Sebastian Mladen. W 56. minucie Cosmin Matei został zastąpiony przez Andreia Ciobanu.

Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Viitorul: George Ganea, Carlo Casap, Alexandru Mățan, Aurelian Chitu, na ich miejsce weszli: Ștefan Bodișteanu, Andrei Artean, Louis Munteanu, Damien Dussaut. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergiu Bușa, Florina Tănase'a, Valentina Crețu zajęli: Alexandru Buziuc, Ionuț Vînă, Robert Ion.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ionuț Vînă wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Dennis Man.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Valentin Alexandru Cojocaru
89′ Valentin Iulian Crețu
Sebastian Mladen 50′ (samob.)
46′ Olimpiu Vasile Moruțan
Carlo Roberto Casap84′
Ovidiu Marian Popescu
Cosmin Gabriel Matei56′
65′ Sergiu Florin Buș
Alexandru Irinel Mățan84′
Dennis Man
Kevin Luckassen
Florinel Teodor Coman
Aurelian Ionut Chitu26′ 85′
 2′ 89′ Florin Lucian Tănase
George Dănuț Ganea65′
Răzvan Cristian Ducan
Cătălin Vasile Căbuz
46′ Darius Dumitru Olaru
Damien Dussaut85′
Ovidiu Horșia
Alex Gabriel Georgescu
89′ Robert Andrei Ion
Andrei Viorel Artean84′
Andrei Vlăduț Pandele
Andrei Virgil Ciobanu56′
Ovidiu Ioan Perianu
Ștefan Bodișteanu65′
89′  90′ Ionuț Daniel Vînă
Víctor Fernández Satué
65′ Alexandru Daniel Buziuc
Gabriel Cristian Iancu
Adrian Tabarcea Petre
Louis Munteanu84′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Viitorul przyznał jedną żółtą.

Drużyna Steaua w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.